Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Conte chciał Lukaku i Van Dijka w Chelsea: “Mogli poprawić drużynę o 30 procent”

Antonio Conte udzielił wywiadu The Telegraph, wracając pamięcią do czasów spędzonych w Chelsea FC. Były selekcjoner reprezentacji Włoch ujawnił, że będąc menedżerem The Blues chciał pozyskać do tego klubu Romelu Lukaku i Virgila Van Dijka. Rzeczywistość pokazuje, że byłby to solidne wzmocnienia ekipy z zachodniego Londynu.

Czytaj dalej…

Antonio Conte wygrał Premier League w swoim pierwszym sezonie na Wyspach Brytyjskich. W drugiej kampanii wygrał natomiast Puchar Anglii, a następnie został zastąpiony przez Maurizio Sarrim. Pod dowództwem trenera urodzonego w Neapolu zawodnicy Chelsea wygrali Ligę Europy.

– Po tym, jak wygraliśmy ligę, poprosiłem władze klubu o to, aby ściągnęły do nas dwóch zawodników, dzięki czemu drużyna zostałaby wzmocniona o 30 procent. Byliśmy bardzo blisko zrealizowania transferów – mówił aktualny szkoleniowiec Interu Mediolan w rozmowie z The Telegraph.

– Jednym z piłkarzy był Romelu Lukaku, a drugim Virgil Van Dijk. Byliśmy naprawdę blisko pozyskania tych zawodników. Mieliśmy z nimi kontakt codziennie. Cały czas powtarzałem, że dzięki tym dwóm piłkarzom wzmocnimy się o 30 procent – przekonywał Conte.

– Szkoda, że ostatecznie nie udało się pozyskać tych zawodników. Romelu pokazuje w Interze, że mój pomysł był dobry, podobnie ma się sprawa z Vin Dijkiem – rzekł Włoch.

Conte jest zdania, że pomógłby Lukaku odnieść sukces w Premier League, widząc już teraz poprawę w grze tego zawodnika w reprezentacji Belgii po jednym sezonie pod jego okiem.

– Na pewno byłaby inna historia, gdybym był trenerem Romelu. To niesamowity piłkarz, który może się jeszcze poprawić na różnych polach. W ciągu jednego roku w Interze bardzo się rozwinał, a przede wszystkim chce się nadal uczyć. Może wciąż poprawiać swoje umiejętności i stać się jednym z najlepszych napastników na świecie – powiedział 51-latek.

Komentarze