Chelsea z zakazem transferowym!

Chelsea
Chelsea fot. adidas

Chelsea otrzymała od Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) zakaz dokonywania transferów podczas dwóch najbliższych okien transferowych. To kara za naruszenie zasad dotyczących transferów nieletnich.

Czytaj dalej…

Komisja Dyscyplinarna FIFA uznała, że klub z zachodniego Londynu naruszył art. 19 przepisów FIFA w odniesieniu do 29 nieletnich zawodników oraz art. 18 w odniesieniu do kolejnych dwóch nieletnich.

Chelsea została ukarana zakazem dokonywania transferów, zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Dodatkowo londyński klub będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 600 tysięcy franków szwajcarskich. Chelsea otrzymała również 90 dni na uregulowanie sytuacji wspomnianych zawodników.

FIFA nałożyła również karę na Angielski Związek Piłki Nożnej (FA) za naruszenie zasad dotyczących nieletnich. Federacja będzie musiała zapłacić 510 tysięcy franków szwajcarskich kary oraz otrzymała sześć miesięcy czasy na zajęcie się sytuacją dotyczącą międzynarodowych transferów i pierwszej rejestracji nieletnich.

Komentarze