Chelsea lepsza od Wilków

Olivier Giroud

Chelsea nie sprawiła zawodu swoim kibicom i w ostatniej kolejce pokonała 2:0 Wolverhampton Wanderers. Drużyna prowadzona przez Franka Lamparda zakończyła sezon 2019/20 na czwartym miejscu w tabeli Premier League.

Obie drużyny przystępowały do meczu z nadzieją na zgarnięcie pełnej puli. Gospodarze potrzebowali punktów w walce o miejsce w pierwszej czwórce, natomiast Wolverhampton w rywalizacji o jedno z miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach.

O losach niedzielnej rywalizacji zadecydowała końcówka pierwszej połowy, w której The Blues dwukrotnie zaskoczyli rywali. Chelsea na prowadzenie wyprowadził Mason Mount, który pokonał Rui Patricio świetnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Jeszcze przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę, Chelsea zdobyła drugiego gola. Sytuację sam na sam z portugalskim bramkarzem, po prostopadłym podaniu Mounta, wykorzystał Olivier Giroud.

W drugiej połowie zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Ostatecznie wynik 2:0 utrzymał się do końca meczu.