Championship: Na czele bez zmian, asysty Klicha i Grosickiego

Mateusz Klich

Sobotnie mecze 34. kolejki nie przyniosły zmian w czołówce The Championship. Liderem pozostało Norwich City, które nie bez problemów pokonało Bristol City 3:2, przerywając zwycięską serię rywali.

Drugie miejsce utrzymało Sheffield United, które wygrało bardzo ważne spotkanie wyjazdowe z West Bromwich Albion 1:0. Tyle samo punktów co Szable ma obecnie Leeds United, które wygrało u siebie z Bolton Wanderers 2:1. Asystę przy drugiej bramce Pawii zaliczył Mateusz Klich (90 minut gry), a w zespole gości wystąpił Paweł Olkowski (90 minut).

Na porażkach West Brom i Bristolu zyskało Middlesbrough, które pokonało 2:0 Queens Park Rangers (81 minut Pawła Wszołka).

Asystę zaliczył Kamil Grosicki (90 minut) i jego Hull City prowadziło 1:0 z Brentford, by ostatecznie przegrać aż 1:5.

Remis zanotowało z kolei Ipswich Town Bartosza Białkowskiego (90 minut gry), które podzieliło się punktami z Wigan Athletic (1:1).