Cech kończy kolejny etap w Chelsea

Petr Cech
fot. PressFocus Na zdjęciu: Petr Cech

Petr Cech według informacji The Telegraph kończy swoją przygodę w roli dyrektora technicznego Chelsea. Były bramkarz The Blues opuści definitywnie klub ze Stamford Bridge na własną prośbę.

  • Petr Cech był pracownikiem władz Chelsea od 2019 roku
  • Czech jest kolejną po Marinie Granovskai i Brucie Bucku postacią, który zamyka pewien etap związany z klubem z Londynu
  • Legendarny bramkarz miał okazję wygrać pięć razy mistrzostwo Premier League z The Blues

Nowy właściciel robi porządki w Chelsea

Petr Cech jest postacią, którą dotknie nowy ład w Chelsea. 40-latek sam zdecydował o rozstaniu z klubem. Po zmianie właściciela Czech jest kolejną po Marinie Granovskaia osobą, która żegna się z klubem z Londynu. Obie postacie były związane z ekipą Romana Abramowicza od 2003 roku. Aktualnie miejsce Granovskai zajmuje nowy współwłaściciel Chelsea Todd Bowley. Z kolei następca Cecha nie jest jeszcze znany.

Przypomnijmy, że 26 lutego Roman Abramowicz przekazał zarządzanie klubem w ręce przedstawiciel Chelsea Charitable Foundation. Tymczasem 2 marca światło dzienne ujrzała wiadomość o sprzedaży klubu. Było to następstwem sankcji nałożonych przez rząd Wielkiej Brytanii na rosyjskiego biznesmena. Majątek Abramowicza został zablokowany.

Rosyjski oligarcha sprzedał klub pod koniec maja 2022 roku konsorcjum Todda Bowleya. Tym samym spodziewanych jest wiele zmian w klubie ze Stamford Bridge. Nie tylko w samym zespole, ale także na stanowiskach decyzyjnych.

Czytaj więcej: Juventus nie zainteresowany ofertą Chelsea

Komentarze