Cavani doceniony. Weteran z nowym kontraktem

Edinson Cavani
Edinson Cavani PressFocus

Fabrizio Romano potwierdził, że Edinson Cavani doszedł do porozumienia z Manchesterem United w sprawie przedłużenia umowy o kolejny rok. Urugwajczyk otrzymał najwyższą pensję w drużynie.

Cavani przekonał po niemrawym początku

Edinson Cavani dołączył do Manchesteru United w październiku ubiegłego roku jako wolny zawodnik. Przez kilka miesięcy nie trenował z żadną drużyną, przez co samo sprowadzenie go, jak i początkowe tygodnie nie napawały kibiców Czerwonych Diabłów nadzieją. Z upływem czasu Urugwajczyk udowodnił jednak, że wciąż jest jednym z najbardziej zabójczych napastników w Europie. W ostatnim czasie Ole Gunnar Solskjaer zrobił z popularnego “Matadora” gracza wyjściowej jedenastki. 34-latek, w przeciwieństwie do Anthony’ego Martiala, gwarantuje wysoką skuteczność pod bramką rywali.

Jego fantastyczna postawa została doceniona. Już od jakiegoś czasu mówiono, że klub zamierza przedłużyć wygasający w czerwcu kontrakt. Brakowało jednak konkretów. Fabrizio Romano potwierdził w poniedziałek, że Cavani zostanie na Old Trafford przez kolejny rok. Mało tego, Urugwajczyk inkasować będzie ogromną pensję. Według angielskich mediów ma ona wynosić 250 tysięcy funtów tygodniowo. To o 50 tysięcy więcej niż otrzymuje największa gwiazda drużyny, Bruno Fernandes. Włodarze Manchesteru United musieli jednak dojść do wniosku, że w cenie rocznej pensji Cavaniego nie odnajdą na rynku nikogo gwarantującego podobną liczbę bramek.

34-latek w obecnym sezonie zanotował piętnaście bramek i pięć asyst w 35 występach we wszystkich rozgrywkach. Urugwajczyk może poprawić swoje statystyki już we wtorek, gdy Czerwone Diabły podejmować będą Leicester City w Premier League.

Manchester United
Leicester
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. maja 2021 18:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze