Cesc Fabregas pochwalił ostatnie działania Arsenalu

Zawodnicy Arsenalu
Pressfocus Na zdjęciu: Zawodnicy Arsenalu

Cesc Fabregas latem przeniósł się z AS Monaco do występującego w Serie B Como. Pomocnik nie zapomina jednak o klubie, w którym spędził najlepsze lata kariery – Arsenalu. Hiszpan w rozmowie ze Sky Sports opowiedział o swoich przewidywaniach względem najbliższego sezonu w wykonaniu Kanonierów.

  • Arsenal latem poczynił poważne wzmocnienia, aby klub mógł w przyszłym sezonie rywalizować na najwyższym poziomie
  • Zespół zasiliło wielu utalentowanych zawodników, co dostrzega były zawodnik Kanonoerów – Cesc Fabregas
  • Hiszpan nie może się doczekać nowego sezonu w wykonaniu swojego byłego klubu

Fabregas dostrzega zmianę podejścia władz Arsenalu

Cesc Fabregas dość nieoczekiwanie postanowił przenieść się latem z AS Monaco do drugoligowego Como. Hiszpan podkreślił, że do takiego ruchu przekonał go ambitny i ekscytujący projekt sportowy, jaki przedstawiła mu dyrekcja klubu. Doświadczony Hiszpan w rozmowie ze Sky Sports został zapytany o jego optykę na ruchy transferowe, a także szanse Arsenalu

Zdaniem Fabregasa, Kanonierzy mogą w kampanii 2022/23 rozegrać jeden z najlepszych sezonów od lat. Hiszpan wierzy w to, że nowi zawodnicy pomogą klubowi wrócić na szczyt. 

– Myślę, że Mikel wykonuje w Arsenalu fantastyczną pracę, podobnie jak Edu (dyrektor techniczny klubu) – stwierdził Fabregas.

– Nie chodzi tylko o ich czyny. Edu jest człowiekiem w pełni poświęconym futbolowi. Ma w sobie odpowiednią cierpliwość i świetnie zdaje sobie sprawę ile czasu wymaga odpowiednie wdrożenie projektu sportowego. Tego nie da się zrobić w dwa czy trzy dni. Rynek nie pozwala ci od tak ściągać zawodników, których byś chciał. Czasami w zespole jest zbyt wielu młodych zawodników, którzy nie mają jeszcze odpowiedniej dojrzałości, żeby rywalizować na najwyższym poziomie. Tak było w Arsenalu w ostatnich dwóch latach – podkreślił Hiszpan.

– Widzę, że klub zmienił nieco podejście. Wzmocnili drużynę w wielu obszarach z którymi mieli problemy. Nie mogę się doczekać tego sezonu w ich wykonaniu, bo zapowiada się ekscytująco – zakończył.

Sprawdź również: Arsenal bliski pozbycia się filigranowego pomocnika

Komentarze