Były mistrz świata przejmie klub z Premier League

Patrick Vieira
Patrick Vieira fot. PressFocus

Crystal Palace jest w trakcie uzgadniania warunków kontraktu z Patrickiem Vieirą. Francuz ma objąć stery nad ekipą z Londynu. Jednocześnie na dobre zamknięty jest temat objęcia sterów nad Orłami przez Luciena Favre’a, który tydzień teamu w ostatniej chwili odrzucił okazję na przejęcie zespołu.

  • Crystal Palace jest blisko zatrudnienia nowego menedżera
  • Patrick Viera ma objąć stery nad londyńczykami
  • Francuski trener ostatnio prowadził OGC Nice

Crystal Palace wybrało następcę Roya Hodgsona

Crystal Palace jest aktualnie w trakcie ustalania warunków kontraktu z nowym menedżerem. Oficjalnej informacje w tej sprawie jeszcze nie ma, ale według brytyjskich mediów to tylko kwestia czasu.

Nie jest tajemnicą, że pierwszym wyborem władz klubu z Londynu był Lucien Favre. Były opiekun Borussii Dortmund nie zdecydował się jednak na objęcie sterów nad drużyną. Planem awaryjnym dla działaczy był Vieira, który już w najbliższy poniedziałek ma poprowadzić pierwszy trening w nowym miejscu pracy.

Francuz ostatnio miał okazję trenować Nice w Ligue 1. 45-latek prowadził tę ekipę od lipca 2018 do grudnia 2020 roku. Wpływ na zwolnienie miała seria pięciu porażek z rzędu, licząc wszystkie rozgrywki.

Vieira dzięki temu, że przejmie dowództwo nad drużyną Crystal Palace, wraca do Premier League, gdzie przez lata jako piłkarz grał w Arsenalu. Kanonierzy z Francuzem w składzie wygrali trzykrotnie mistrzostwo ligi, a także cztery razy Puchar Anglii.

Vieira to mistrz świata z 1998 roku z reprezentacją Francji. Swego czasu był łączony z pracą w roli menedżera Newcastle, czy Arsenalu. W przypadku klubu z Emirates Stadium zwolennikiem takiego rozwiązania był Arsene Wenger. Ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Czytaj więcej: Anglia – Niemcy. Typy, kursy, zapowiedź | Euro 2020

Komentarze

Na temat “Były mistrz świata przejmie klub z Premier League