Burnley górą na Selhurst Park

Roy Hodgson

Crystal Palace w meczu 32. kolejki angielskiej ekstraklasy uległo na swoim stadionie Burnley FC 0:1. Dla teamu z hrabstwa Lancashire była to pierwsza od dwóch spotkań wygrana w delegacji.

W boju na Selhurst Park rywalizowały ze sobą dwie drużyny, będąca sąsiadami w ligowej klasyfikacji. Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po wysokiej porażce z Liverpoolem FC (0:4). Z kolei team Seana Dyche’a miał nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo po pokonaniu Watfordem FC.

Pierwsza groźna akcja w meczu wyszła z inicjatywy gości, którzy w 20. minucie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia. W roli głównej wystąpił Dwight McNeil przymierzany ostatnio przez media do Manchesteru City. 20-latek co prawda oddał strzał, ale był on za słaby na to, aby mógł zaskoczyć golkipera londyńczyków.

Jedyny gol w meczu padł natomiast w 62. minucie, gdy Ben Mee skierował piłkę do siatki, popisując się celnym uderzeniem głową. 30-latek zaliczył swoje premierowe trafienie w tym sezonie angielskiej ekstraklasy. Tym samym po zwycięskim boju Burnley wskoczyło na ósme miejsce w ligowej tabeli.