Bruno Fernandes może trafić do Manchesteru

Kibice Manchesteru United
Kibice Manchesteru United fot. SPORT PICTURES

Manchester United sprowadzi do siebie nowego portugalskiego zawodnika? Tak właśnie twierdzi portal Daily Mail, który podał dziś informacje, że włodarze Czerwonych Diabłów negocjują transfer Bruno Fernandesa.

Czytaj dalej…

Klub z Old Trafford miał już nawiązać kontakty z samym zawodnikiem jak i jego agentami, zaś Portugalczyk, który bardzo chciałby się przenieść do Premier League, dał już podobno zielone światło działaczom z Manchesteru. Warto podkreślić, że nie są to pierwsze doniesienia, które łączą Bruno Fernandesa z Anglią. Wcześniej o piłkarzu, i jego ewentualnych przenosinach do Premier League, mówiło się już w kontekście Liverpoolu.

Sporting ma być zainteresowany sprzedażą zawodnika głównie ze względu na swoje problemy finansowe. Włodarze z Lizbony liczą, że pieniądze pozyskane od Czerwonych Diabłów mogą pomóc w załataniu dziury budżetowej.

Bruno Fernandes trafił do Lizbony w lipcu 2017 roku. Wtedy to Portugalczycy zapłacili za niego Sampdorii kwotę prawie 10 milionów euro. W tym sezonie zawodnik wystąpił w 39 spotkaniach, w których zdobył 22 gole i zanotował 11 asyst. Portugalczyk, który ma dopiero 24 lata, został niedawno kapitanem Sportingu, a portal Transfermarkt uznaje go za najbardziej wartościowego zawodnika Verde-e-Brancos.

Komentarze