Juergen Klopp odniósł się do przyszłości Roberto Firmino

Odejście Roberto Firmino z Liverpoolu wraz z końcem sezonu jest już pewne. Na temat przyszłości napastnika wypowiedział się Juergen Klopp. Szkoleniowiec szanuje decyzję Brazylijczyka.

Roberto Firmino
Pressfocus Na zdjęciu: Roberto Firmino
  • Roberto Firmino zadeklarował, że po sezonie odejdzie z Liverpoolu
  • Decyzję Brazylijczyka skomentował Juergen Klopp
  • Trener szanuje zdanie zawodnika

Odejście Firmino końcem pewnej ery w Liverpoolu

Roberto Firmino broni barw Liverpoolu już od 2025 roku. W tym czasie udało mu się rozegrać już 354 mecze, w których strzelił 108 bramek i zanotował 79 asyst. Przez kibiców The Reds postrzegany jest już w tym momencie jako jeden z najlepszych napastników w historii klubu. Jego przygoda w Liverpoolu dobiega jednak końca.

Kolejna kontuzja Benzemy potwierdzona. Zdąży na Liverpool?
Karim Benzema

Siódma kontuzja Benzemy. Francuz chce wrócić na rewanż w Lidze Mistrzów Na początku tygodnia wydawało się, że w Realu Madryt wszystko wraca do normy – przynajmniej w kwestiach zdrowotnych. Do zdrowia wracali David Alaba i Ferland Mendy. Dwaj obrońcy byli jedynymi kontuzjowanymi zawodnikami Królewskich. Niestety, sielanka nie trwała długo. Karim Benzema już w środę nie

Czytaj dalej…

Brazylijczyk zadeklarował, że obecna kampania będzie jego ostatnią w barwach Liverpoolu. Latem wygaśnie umowa 31-latka, która nie zostanie przedłużona. Była to w dużej mierze decyzja samego zawodnika. Klub był gotów zaoferować mu nowy kontrakt. Decyzję snajpera skomentował Juergen Klopp. Szkoleniowiec The Reds szanuje sposób, w jaki Firmino zdecydował się rozstać z klubem.

– Byłem lekko zaskoczony, ale nie zszokowany. Mogło się to rozegrać na dwa sposoby i szanuję jego wybór. To zupełnie normalne w tak długim związku, jaki mamy – stwierdził Juergen Klopp. 

Zawodnikiem interesuje się wiele zespołów, a w gronie jego potencjalnych przyszłych pracodawców wymienia się Juventus, Real Madryt, czy Galatasaray. Piłkarz nie podjął jeszcze decyzji, gdzie zagra w przyszłym sezonie.

Sprawdź również: Dwie opcje transferowe dla Roberto Firmino, zagra razem z legendą?

Komentarze