Bernardo Silva: Myśleliśmy, że już nie ma szans na mistrzostwo

Bernardo Silva, Rui Patricio i Krzysztof Piątek
Bernardo Silva, Rui Patricio i Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Ciekawego wywiadu udzielił ostatnio Bernardo Silva. Pomocnik Manchesteru City przyznał bowiem, że był okres, kiedy sądził, iż różnica pomiędzy nimi a Liverpoolem w ligowej tabeli jest już zbyt duża, aby powalczyć o mistrzostwo Anglii.

Czytaj dalej…

– Jesteśmy mistrzami i wiemy co zrobić, żeby obronić tytuł – powiedział Portugalczyk.

– Kilkanaście dni temu myśleliśmy jednak, że jesteśmy w znacznie gorszej pozycji. Wydawało się, że straciliśmy kontakt z liderem Premier League. Teraz to my jesteśmy na szczycie, nawet, jeśli mamy o jeden mecz rozegrany więcej – kontynuował.

– Dobrze jest wrócić na pozycję lidera. Dołożymy wszelkich starań, aby pozostać tu już do końca sezonu. To jest dla nas najważniejsze – zakończył.

Beranrdo Silva odniósł się także do faktu, że Manchester City musi radzić sobie na czterech frontach, co może spowodować, że piłkarze będą przemęczeni w końcówce sezonu.

– Moim zdaniem to nie jest żaden problem. Mamy silny skład, trener może rotować na każdej pozycji, więc można powiedzieć, że jesteśmy przygotowani do walki w każdych rozgrywkach. Jeśli tylko nie zaczną nękać nas kontuzje to spróbujemy wygrać wszystko – podsumował.

Przypomnijmy, że Manchester City ma na swoim koncie już 62 punkty, czyli tyle samo co Liverpool. Dodajmy jednak, że ekipa The Reds rozegrała jedno spotkanie mniej.

Komentarze