Rafa Benitez
Rafa Benitez fot. Rafał Rusek

Benitez zadowolony po zwycięstwie z Leicester

Newcastle United pokonał na wyjeździe Leicester City 1:0 w piątkowym meczu Premier League. Rafa Benitez, menedżer Srok, był bardzo zadowolony z pracy wykonanej w tym spotkaniu przez swoich podopiecznych.

Czytaj dalej…

– To był dobry mecz przeciwko dobrej drużynie. Spisaliśmy się bardzo dobrze – powiedział Benitez, cytowany przez BBC.

– Nasi zawodnicy bardzo mocno pracowali. Ta więź między kibicami i piłkarzami wiele znaczy. Zawodnicy i fani starają się dać z siebie wszystko – dodał hiszpański szkoleniowiec.

– Jako trener zawsze masz plan na mecz. Możesz przygotować wszystko jak chcesz. To jednak zawodnicy są tymi, którzy robią różnicę – podkreślił.

– Kiedy gra się przeciwko Jamesowi Maddisonowi i Jamie Vardy’emu to problem jest taki, że musisz być skoncentrowany od pierwszej do ostatniej minuty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z trzech punktów i czystego konta w obronie. Trzeba cieszyć się tym spotkaniem i już przygotowywać się do następnego – stwierdził.

Drużyna z St James’ Park zajmuje 13. miejsce w tabeli. Ma 10 punktów przewagi nad strefą spadkową, ale będący na 18. pozycji Cardiff City rozegrał dwa spotkania mniej. W następnej kolejce “Sroki” zmierzą się u siebie z Southampton FC.

Komentarze