Bednarek z golem w starciu Southampton z Leicester

Jan Bednarek

Southampton w środowy wieczór stanęło do rywalizacji z Leicester City w spotkaniu Premier League. W szeregach Świętych w wyjściowym składzie znalazł się Jan Bednarek, który w trzeciej minucie meczu wpisał się na listę strzelców.

• Southampton przystępowało do potyczki z Lisami, chcąc wrócić na zwycięski po bolesnej porażce z Liverpoolem (0:4
  • Jan Bednarek zaliczył w środowy wieczór 11. mecz w tym sezonie w Premier League
  • Reprezentant Polski zanotował jednocześnie pierwsze trafienie w tej kampanii

Bednarek w pierwszym golem w Premier League w sezonie

Jan Bednarek zaczął starcie z Leicester City w wyjściowym składzie, grając na środku obrony wraz z Mohammedem Salisu. Polski piłkarz już w trzeciej minucie wpisał się na listę strzelców, gdy oddał celny z bliskiej odległości.

Dla byłego zawodnika Lecha Poznań trafienie w środowy wieczór było pierwszym w tej kampanii. Bednarek ogólnie w koszulce Świętych ma natomiast cztery strzelone gole i trzy kluczowe podania. Southampton walczy w boju z ekipą Brendana Rodgersa o czwarte zwycięstwo w sezonie, chcąc zbliżyć się do pierwszej dziesiątki w tabeli.

37-krotny reprezentant Polski trafił do teamu z St. Mary Stadium latem 2017 roku za sześć milionów euro. Od tamtej pory zawodnik rozegrał w Southampton łącznie 128 spotkań. Bednarek jest wychowankiem MSP Szamotuły, a w swoim piłkarskim CV ma też Górnik Łęczna, do którego był swego czasu wypożyczony z Lecha. W szeregach Zielono-czarnych spędził sezon 2015/2016.