Audi Cup: Tottenham triumfatorem

Christian Eriksen

Tottenham Hotspur pokonał Bayern Monachium 6:5 po rzutach karnych w finale turnieju Audi Cup, rozegranym w stolicy Bawarii. Po 90 minutach gry był remis 2:2.

Na Allianz Arena dopiero w drugiej połowie pojawili się na murawie Marcel Zylla, który zaliczył 45 minut oraz Robert Lewandowski, który grał tylko kwadrans.

Dwubramkowe prowadzenie Kogutom zapewnili po strzałach z pola karnego Argentyńczyk Erik Lamela oraz Duńczyk Christian Eriksen. Kontaktowe trafienie uzyskał w sytuacji sam na sam Jann-Fiete Arp, a wyrównał kapitalnym uderzeniem z dystansu Kanadyjczyk Alphonso Davies.

Regulamin turnieju nie przewidywał dogrywek, więc o trofeum zdecydowały rzuty karne. W nich więcej zimnej krwi zachowali finaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w całej imprezie.

Tottenham Hotspur – Bayern Monachium 2:2 (1:0, k. 6:5)

1:0 Lamela 19′
2:0 Eriksen 59′