Atletico – Liverpool: Klopp ocenił mistrza La Liga

Juergen Klopp
fot. PressFocus Na zdjęciu: Juergen Klopp

Liverpool FC zmierzy się we wtorkowy wieczór w hicie trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Atletico Madryt. Przed tym starciem w trakcie konferencji prasowej z dziennikarzami spotkał się Juergen Klopp. Menedżer The Reds nie ukrywał, że wygrana nad mistrzem La Liga może zapewnić jego zespołowi awans do fazy pucharowej elitarnych rozgrywek.

  • Liverpool we wtorek na Wanda Metropolitano zmierzy się z Atletico Madryt
  • Juergen Klopp spotkał się na konferencji prasowej z dziennikarzami
  • Niemiec nie ukrywał, że zachowuje spokój przed spotkaniem, ale nie jest pewny zwycięstwa

Liverpool wykona kolejny krok w kierunku wyjścia z grupy?

Liverpool FC po rozegraniu dwóch spotkań w fazie grupowej Ligi Mistrzów jest liderem w grupie B, legitymując się dorobkiem sześciu oczek na koncie. Dwa punkty mniej ma natomiast Atletico. Obie ekipy zmierzą się ze sobą we wtorkowym boju, którego stawką może być zwycięstwo w grupie.

– W przypadku wygranych obu starć z Atletico jasne może być, że wywalczymy awans do kolejnej fazy rozgrywek – mówił Klopp cytowany przez BBC Sport.

– W ostatnich dwóch spotkaniach z madrycką drużyną za każdym razem przegrywaliśmy. Jestem jednak pozytywnie nastawiony do tego, co nas czeka. Chociaż nie jestem pewny wygranej w obu starciach – kontynuował Niemiec.

– Nasze ostatnie spotkanie przeciwko Atletico było wspaniałe. Mimo że przegraliśmy w nim. Był to jeden z najdziwniejszych meczów, w których brałem udział. Wierzę jednak, że wyciągniemy wnioski z tego starcia. Wiem jednak, że oba zespoły się zmieniły – zaznaczył opiekun Liverpoolu.

– Atletico od naszego ostatniego spotkania zmieniło nie tylko piłkarzy, ale także system gry. Mamy zatem do czynienia z innym przeciwnikiem, ale nie słabszym. Trzon tworzą wciąż ci sami zawodnicy, wiedzący jak wygrywać tego typu mecze – powiedział Klopp.

Czytaj więcej: Nowe wieści w sprawie dramatycznej śmierci Emiliano Sali

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 15:34.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze