Divock Origi
Divock Origi fot. Grzegorz Wajda

Aston Villa chce napastnika Liverpoolu

Divock Origi znajduje się na liście zawodników, z którymi latem gotowy pożegnać się jest menedżer Liverpoolu Jürgen Klopp. Niewykluczone, że 25-letni Belg swoją karierę będzie kontynuował na boiskach Premier League, bowiem jego pozyskaniem zainteresowana jest Aston Villa – informuje The Sun.

Czytaj dalej…

Klub z Villa Park rzutem na taśmę wywalczył sobie utrzymanie w Premier League w sezonie 2019/20 i teraz chce wzmocnić drużynę, aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłym sezonie. Drużyna w zakończonych rozgrywkach miała duży problem z finalizowaniem swoich akcji i właśnie wzmocnienie ofensywy jest jednym z jej priorytetów.

Menedżer Aston Villi Dean Smith chciałby do swojego zespołu sprowadzić napastnika Liverpoolu Divocka Origiego, który w ostatnich sezonach zdobył kilka ważnych bramek dla The Reds, ale nie mógł liczyć na regularne występy od pierwszej minuty. Nic nie wskazuje również, aby jego sytuacja w zespole z Anfield Road mogła ulec zmianie w najbliższej przyszłości.

Jeżeli belgijski napastnik chce mieć szanse na grę w podstawowym składzie, musi poważnie rozważyć zmianę klubu. Na to zapewne będzie mógł liczyć właśnie w Aston Villi, która prawdopodobnie wkrótce rozpocznie starania o jego sprowadzenie do zespołu.

Origi do Liverpoolu trafił latem 2014 roku z Lille, ale od razu został wypożyczony do swojej poprzedniego klubu. Na wypożyczeniu spędził również sezon 2017/2018, kiedy występował w niemieckim Wolfsburgu.

W klubie z Anfield Road, reprezentant Belgii, rozegrał do tej pory 140 spotkań, zdobywając 34 braemki.

Komentarze