Mikel Arteta
Mikel Arteta PressFocus

Arsenal wróci na właściwy tor? “Natychmiast potrzebujemy wyników”

Arsenal rywalizację w fazie grupowej Ligi Europy zakończył z kompletem sześciu zwycięstw na koncie. Zdecydowanie gorzej Kanonierom wiedzie się w rozgrywkach Premier League, w których nie wygrali od czterech meczów. Menedżer Mikel Arteta ma nadzieję, że jego drużyna dyspozycję z pucharów przełoży również na ligę.

Arsenal po serii słabych występów w ostatnich tygodniach w Premier League, zajmuje obecnie dopiero 15. miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą niedzielę drużynę prowadzoną przez Mikela Artetę czeka spotkanie na Emirates Stadium z Burnley.

– Niedzielny mecz jest dla nas ważny. Do tej pory byliśmy niekonsekwentni. Mieliśmy dobrą serię w Carabao Cup i Lidze Europy, ale w Premier League wyniki niestety nie były takie, jakich chcieliśmy – powiedział Arteta cytowany przez Sky Sports.

– Jesteśmy tym bardzo sfrustrowani. Wiemy, jak ważne jest, aby naprawdę szybko uzyskać oczekiwane wyniki. Potrzebujemy tego natychmiast – dodał szkoleniowiec Kanonierów.

Poprawienie skuteczności priorytetem Arsenalu

Dużym problemem Arsenalu w ligowych spotkaniach jest bardzo słaba skuteczność. W siedmiu ostatnich meczach Premier League Kanoniery zdobyli zaledwie dwa gole.

– Było wiele spotkań, w których decydowały małe szczegóły. Nie zdobyliśmy wystarczająco dużo bramek, a bez tego nie będziemy w stanie wygrywać. To takie proste. Pracujemy nad różnymi aspektami, które z pewnością musimy poprawić – dodał Arteta.

Komentarze