Imponujący comeback w meczu o Tarczę Wspólnoty! Zdecydowały rzuty karne [WIDEO]

Tarcza Wspólnoty w 2023 roku padła łupem wicemistrza Anglii. Arsenal odwrócił losy meczu i pokonał Manchester City w rzutach karnych.

Piłkarze Arsenalu
IMAGO/Micah Crook Na zdjęciu: Piłkarze Arsenalu
  • Tarcza Wspólnoty to trofeum, o które w niedzielę walczył Manchester City i Arsenal
  • W podstawowym czasie gry było 1:1
  • Sędzia zarządził rzuty karne, po którym trofeum zdobyli londyńczycy

Arsenal z Tarczą Wspólnoty

Manchester City w tym roku wygrał puchar i mistrzostwo Anglii. Pep Guardiola i spółka w niedzielne popołudnie chcieli włożyć do gabloty Tarczę Wspólnoty, którą rok temu Obywatelom zabrał Liverpool.

Na drodze mistrza Anglii stanął Arsenal, który w minionym sezonie przegrał każdy z trzech meczów przeciwko Manchesterowi City. W niedzielę Kanonierzy byli jednak aktywni do przerwy. Oddali kilka strzałów, ale skutecznością nie imponował między innymi Kai Havertz.

Po zmianie stron lepiej wyglądał już Manchester City. Mistrz Anglii potrafił wykorzystać błąd defensywy Arsenalu, co skutkowało golem na 1:0. Autorem pięknego trafienia był Cole Palmer.

Spotkanie wydłużyło się o kilkanaście minut, dzięki czemu Leandro Trossard doprowadził do remisu 1:1 w samej końcówce. Nastąpił konkurs rzutów karnych, który w stosunku 4:1 wygrał Arsenal. Londyńczycy sięgnęli po Tarczę Wspólnoty.