Alisson gotowy na rozmowy ws. nowej umowy

Alisson Becker
Alisson Becker fot. PressFocus

Alisson Becker ma kontrakt ważny z Liverpoolem do końca czerwca 2024 roku. Tymczasem według doniesień BBC brazylijski bramkarz jest gotowy na podpisanie nowej umowy z klubem z Anfield Road.

  • Alisson to bez wątpienia jeden z najmocniejszych punktów Liverpoolu
  • Angielskie media sugerują, że Brazylijczyk może wkrótce otrzymać propozycję nowej umowy od władz The Reds
  • 28-letni bramkarz broni barw angielskej ekipy od 2018 roku

Alisson może przedłużyć kontrakt z The Reds

Alisson Becker przebywa aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii, przygotowującej się do Copa America. Okazuje się natomiast, że zawodnik jest jednym z kilku zawodników Liverpoolu, z którymi klub chce rozpocząć negocjacje w sprawie nowych kontraktów.

28-latek trafił do angielskiej ekipy latem 2018 roku za ponad 62 miliony euro. Taki stan rzeczy sprawił, że Alisson stał się najdroższym bramkarzem na świecie, który przyczynił się do tego, że The Reds wygrali mistrzostwo Premier League oraz Ligę Mistrzów.

W minionym miesiącu Brazylijczyk dał się z kolei zapamiętać z gola strzelonego przeciwko West Bromwich Albion. Alisson stał się szóstym bramkarzem w historii Premier League, któremu udało się wpisać na listę strzelców, ale pierwszym, który strzelił gola po uderzeniu głową.

Liverpool ma za sobą bardzo trudny sezon, w którym nie był w stanie obronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego w 2020 roku. Niemniej podopieczni Juerga Kloppa zapewnili sobie kwalifikacje do Ligi Mistrzów, pokonując w ostatniej kolejce ligi angielskiej Crystal Palace.

Zobacz więcej: Liverpool pozyskał stopera. Konate piłkarzem The Reds

Komentarze