Ryan
Sessegnon

Ryan Sessegnon to angielski piłkarz występujący na pozycji lewego pomocnika. Od 2019 roku zawodnik Tottenhamu. Były młodzieżowy reprezentant Anglii.

Czytaj dalej…

19
IMAGO/Shaun Brooks/Action Plus
Imię i nazwisko Ryan Sessegnon
Data urodzenia 2000-05-18
Miejsce urodzenia Londyn
Narodowość Anglia
Aktualny klub Tottenham Hotspur
Pozycja lewy pomocnik
Waga 70 kg
Wzrost 178 cm

Ryan Sessegnon – kariera

Ryan Sessegnon to wychowanek Fulham. W tej drużynie dał się poznać piłkarskiemu światu, gdy już mając 16 lat brylował w seniorskiej drużynie. Został pierwszym zawodnikiem z 2000 roku, który strzelił gola w jakiejkolwiek z profesjonalnych lig w Anglii – jemu udało się to w Championship. W swoim drugim sezonie w piłce seniorskiej pomógł Fulham awansować do Premier League, strzelając aż 15 bramek i zostając wybrany zawodnikiem roku według kibiców.

Wówczas był już uważany za jeden z największych talentów swego pokolenia. Latem 2019 roku Tottenham zapłacił za niego aż 27 milionów euro. Jego rozwój w ekipie Spurs zahamowała jednak kontuzja. W jej wyniku nie potrafił przebić się do pierwszego składu. W październiku 2020 roku Tottenham postanowił wysłać piłkarza na wypożyczenie do Hoffenheim. Tam został wybrany zawodnikiem listopada, ale ostatecznie nie zwojował Bundesligi. Po powrocie do Anglii pełni głównie rolę rezerwowego.

Sessegnon regularnie reprezentował swój kraj na szczeblu młodzieżowym, sięgając choćby po mistrzostwo Europy do lat 19. Jego rzadka gra w Tottenhamie sprawiła jednak, że nie otrzymał jeszcze szansy od Garetha Southgate’a.

Ryan Sessegnon – aktualności