Raoul
Bellanova

Raoul Bellanova to włoski piłkarz występujący na pozycji prawego pomocnika. Od 2023 roku zawodnik Torino FC. Triumfator Pucharu i Superpucharu Włoch z Interem Mediolan. Były młodzieżowy reprezentant kraju.

Czytaj dalej…

19
IMAGO/Giuseppe Maffia
Imię i nazwisko Raoul Bellanova
Data urodzenia 2000-05-17
Miejsce urodzenia Rho
Narodowość Włochy
Aktualny klub Torino FC
Pozycja prawy pomocnik
Waga 82 kg
Wzrost 188 cm

Raoul Bellanova – kariera

Raoul Bellanova swoje pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w szkółce AC Milan. Spędził tam aż 13 lat. Związek rozpadł się, gdy Rossoneri zaproponowali mu awans do pierwszej drużyny, ale piłkarz nie zgodził się na proponowane warunki finansowe. Dlatego też zimą 2019 roku odszedł do Girondins de Bordeaux. Nie zdołał jednak przebić się w ekipie Żyrondystów, która wypożyczała go, kolejno, do Atalanty, Pescary czy Cagliari. To właśnie ostatni z wymienionych klubów postanowił dać piłkarzowi szansę i zapłacił za niego 700 tysięcy euro. Pokazał się tam z na tyle dobrej strony, że zainteresował się nim Inter Mediolan. Nerazzurri latem 2022 roku zapłacili trzy miliony euro za możliwość wypożyczenia Bellanovy, ale nie zdecydowali się ostatecznie na wykup. Cagliari nie ma jednak powodów do narzekań. Latem 2023 roku Torino zdecydowało się wyłożyć na pomocnika siedem milionów euro. W barwach Granaty Bellanova cieszy się zaufaniem trenera i gra regularnie.

Gracz był etatowym młodzieżowym reprezentantem Włoch w kategoriach od U15 do U21. Nigdy nie zadebiutował jednak w seniorach.

Raoul Bellenova – aktualności