Marcelo Brozović – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoMarcelo Brozović
Data urodzenia16 listopada 1992 roku
Miejsce urodzeniaZagrzeb
NarodowośćChorwacja
Aktualny klubInter Mediolan
Pozycjadefensywny pomocnik
Waga68 kg
Wzrost1,81 m

Marcelo Brozović – aktualności

Marcelo Brozović – kariera

Marcelo Brozović pierwsze kroki w karierze stawiał w chorwackim klubie Dragovojlac. W wieku 19 lat przeniósł się do NK Lokomotiva, gdzie jednak nie zagrzał miejsca. Wystarczył mu zaledwie sezon, by przekonać do siebie największy klub w kraju – Dinamo Zagrzeb. W trakcie trzech lat w tym zespole dał się poznać jako inteligentny i wszechstronny środkowy pomocnik. Pomógł drużynie sięgnąć po trzy mistrzostwa Chorwacji, po czym zrozumiał, że musi postawić kolejny krok. Zimą 2015 roku zgłosił się po niego Inter Mediolan. Pierwsze pół roku Brozović spędził we Włoszech na zasadzie wypożyczenia, ale Nerazzurri latem nie zastanawiali się dwa razy i zapłacili umówione pięć milionów euro. Już wtedy piłkarz był wart znacznie więcej.

Od początku jest w Mediolanie postacią pierwszego składu. Sięgnął z zespołem po wyczekiwane mistrzostwo w 2021 roku, ale też Puchar i dwa Superpuchary Włoch. Wydawało się, że latem 2023 roku zmieni barwy jako wolny agent, ale ostatecznie zdecydował się przedłużyć umowę z Interem o kolejne trzy lata.

Brozović jest też jedną z twarzy złotego pokolenia Chorwatów. Zadebiutował w kadrze w wieku 22 lat i nie wypuścił miejsca w wyjściowym składzie. Był jednym z fundamentów ekip, które sięgnęły po srebro (2018) i brąz (2022) na mistrzostwach świata.

Jaki numer na koszulce ma Marcelo Brozović?

Marcelo Brozović rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 77.

W jakich klubach grał Marcelo Brozović?

Marcelo Brozović w trakcie swojej kariery grał w klubach: NK Hrvatski Dragovoljac, Dinamo Zagrzeb, Inter Mediolan.