Karl
Darlow

Karl Darlow to angielski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2023 roku zawodnik Leeds United. Wcześniej przez wiele lat był zawodnikiem Newcastle United

Czytaj dalej…

28
IMAGO/David Greaves
Imię i nazwisko Karl Darlow
Data urodzenia 1990-10-08
Miejsce urodzenia Northampton
Narodowość Anglia
Aktualny klub Leeds United
Pozycja bramkarz
Waga 79 kg
Wzrost 190 cm

Karl Darlow – kariera

Karl Darlow pierwsze kroki stawiał w szkółce Aston Villi, ale klub zwolnił go, gdy piłkarz miał 16 lat. Przeniósł się do Nottingham Forest, gdzie dobrze sobie radził. Sezon 2010/2011 spędził już jako rezerwowy bramkarz pierwszej drużyny. Stwierdzono jednak, że Anglik potrzebuje regularniejszej gry, wtedy też rozpoczęła się jego seria wypożyczeń. Na krótko trafił do Newport County i FC Walsall, zanim w 2014 roku Newcastle United wykupiło go za pięć milionów euro. Sroki szybko wypożyczyły go… z powrotem do Nottingham Forest.

Po powrocie na St. James’ Park pełnił głównie rolę rezerwowego, ale wskoczył do składu na koniec sezonu 2015/2016, gdy kontuzji doznał Rob Elliot. Miał pomóc drużynie w uniknięciu spadku, ale to się nie udało i Newcastle pożegnało się z Premier League. W drugiej lidze Darlow zrobił świetne wrażenie i pomógł Srokom szybko wrócić do elity.

Okazało się jednak, że Premier League to dla bramkarza za wysokie progi. Przez lata siedział na ławce, z wyłączeniem sezonu 2020/2021, gdy uzbierał aż 25 spotkań w Premier League. Zimą 2023 roku Sroki dały doświadczonemu graczowi szansę na grę, wypożyczając go do Hull City. Tam grał regularnie, ale z pewnością nie może na to liczyć po powrocie na St. James’ Park.

Latem 2023 roku definitywnie pożegnał się z Newcastle United, przenosząc się na zasadzie definitywnego transferu do Leeds United.

Karl Darlow – aktualności