MŚ 2022: Polska sprawi niespodziankę? Nietypowy ranking

Reprezentacja Polski
PressFocus Na zdjęciu: Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski w listopadzie zagra w mistrzostwach świata w Katarze. Wiemy od dawna, że w fazie grupowej jej rywalami będą Argentyna, Meksyk i Arabia Saudyjska. Po meczach Ligi Narodów kibice raczej sceptycznie patrzą na szanse Biało-czerwonych w mundialu, ale brazylijska telewizja publikując swoją klasyfikację drużyn uważa, że Polacy mogą sprawić niespodziankę.

  • Reprezentacja Polski jest wymieniana w jednym szeregu z Danią, Senegalem czy Urugwajem
  • Głównymi faworytami do trofeum według Sportv są: Brazylia, Argentyna, Francja i Niemcy
  • Według tego zestawienia Meksyk i USA będą turystami na turnieju w Katarze

Na co stać Polaków?

Do mundialu pozostało jeszcze pięć miesięcy, ale już zaczynają się typowania faworytów, spekulacje dotyczące tego, kto wyjdzie z grupy itd. O podobne działania pokusiła się brazylijska stacja telewizyjna Sportv. Uczestników mundialu podzieliła na cztery grupy:

  • faworytów do trofeum
  • drużyny, które są pretendentami do tytułu
  • ekipy, które mogą zaskoczyć
  • turystów

Co ciekawe, reprezentacja Polski znalazła się w trzeciej grupie, a Meksyk w czwartej, obok Arabii Saudyjskiej. Zgodnie z przewidywaniami Argentyna została umieszczona w grupie faworytów. Nie jest to żadne zaskoczenie, ponieważ Albicelestes w ostatnim czasie prezentują świetną formę, skuteczny i wyrachowany futbol. Wielu ekspertów widzi ich w tej roli, nie tylko brazylijska stacja.

Obo Argentyny wśród faworytów wskazano Brazylię, Niemcy i obrońców tytułu – Francję. Hiszpania, Portugalia, Anglia, Chorwacja, Belgia i Holandia są z kolei wśród trochę mniejszych faworytów. No i w końcu trzecia grupa, gdzie umieszczono dość niespodziewanie Polskę. Autorzy chyba nie do końca prześledzili nowożytną historię występów Biało-czerwonych na mundialach. Przypomnijmy, w XXI wieku ani razu nie wyszliśmy z grupy.

Mocno niedocenionymi drużynami w tej zabawie są Meksyk i USA. Ci pierwsi od 1994 r grali na każdym mundialu, za każdym razem wychodząc z grupy. Wprawdzie potem ani razu nie awansowali do ćwierćfinału, ale 1/8 finału związała się z nimi na blisko 30 lat. Ci drudzy w XXI wieku na cztery turnieje tylko raz nie wyszli z grupy. Statystycznie Polacy wypadają blado przy tych rywalach i ranking brazylijskiej telewizji jest tylko ciekawostką ku pokrzepieniu serc.

Komentarze