Prezydent UEFA krytykuje pomysł FIFA. Chodzi o mundial

"Zimowe mistrzostwa świata to nie jest dobre rozwiązanie dla futbolu i nierozsądnym byłoby to powtarzać" - mówi Aleksander Ceferin, szef UEFA na temat organizacji mundialu przez Arabię Saudyjską zimą 2034 roku.

Aleksander Ceferin
Obserwuj nas w
IMAGO / Photo LP / Fred Dugit Na zdjęciu: Aleksander Ceferin
  • Aleksander Ceferin skrytykował pomysł FIFA o kolejnym zimowym mundialu
  • Szef UEFA stwierdził, że nie jest to dobre rozwiązanie
  • Właśnie mija rok od pierwszych zimowych mistrzostw w Katarze

Zmiana frontu?

Dokładnie rok temu o tej porze mundial w Katarze wchodził w decydującą fazę. Toczyły się już spotkania fazy pucharowej, a za oknem w Polsce i Europie widać było śnieg. To oczywiście pierwotnie wzbudzało lęk i obawy przed turniejem o tej porze roku, ale finalnie trzeba przyznać, że było lepiej, niż zakładano. Choć faktem pozostaje, że przy organizacji i budowie stadionów zginęło lub zostało wykorzystanych wiele osób, a klimat imprezy był nieco inny. Teraz sytuacja z zimowymi mistrzostwami świata ma się powtórzyć, bowiem w 2034 roku gospodarzem ma być Arabia Saudyjska. Pomysł ten krytykuje jednak Aleksander Ceferin.

Zimowe mistrzostwa świata to nie jest dobre rozwiązanie dla futbolu i nierozsądnym byłoby to powtarzać. Myślę, że sposób, w jaki wpływają na harmonogram całego sezonu, w tym rozgrywek ligowych i pucharowych w poszczególnych krajach, jest tutaj kluczowy – powiedział szef UEFA.

Czy kolejny mundial zimą jest dobrym rozwiązaniem?

Tak 52%
Nie 48%
Nie mam zdania 0%
A co to zmienia dla reprezentacji Polski? 0%
21+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania
  • A co to zmienia dla reprezentacji Polski?

Czytaj więcej: Xavi podsumował starcie z Atletico. “Zagraliśmy kompletne spotkanie”

Komentarze