Kulesza potwierdza. Polska zagra z Chile przed mundialem

Polska
PressFocus Na zdjęciu: Polska

Cezary Kulesza w rozmowie z PAP potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne o ostatnim rywalu reprezentacji Polski przed wylotem na mundial. Prezes PZPN przyznał, że jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego to Biało – Czerwoni zmierzą się z Chile.

  • Reprezentacja Polski zagra towarzyskie spotkanie z Chile
  • Informacje te potwierdził prezes PZPN, Cezary Kulesza
  • Wkrótce zostanie to potwierdzone w oficjalnym komunikacie

Trudny sparingpartner reprezentacji Polski przed mundialem

– Organizacja meczu towarzyskiego z Chile wchodzi w decydującą fazę. Do ustalenia zostały już tylko drobne szczegóły. Jesteśmy w trakcie przygotowań oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Mecz odbędzie się w Warszawie – przyznał Kulesza w rozmowie z PAP.

Wszystko wskazuje na to, że reprezentacja Polski zmierzy się z Chile 16 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mecz poprzedzi zgrupowanie, a tuż po sparingu Polacy najprawdopodobniej wylecą do Kataru.

– Wybraliśmy Chile, ponieważ naszym zdaniem ten zespół w wielu aspektach przypomina Argentynę i Meksyk, czyli naszych grupowych rywali podczas mistrzostw świata – dodał Kulesza.

– Razem z selekcjonerem oraz jego sztabem chcieliśmy, aby nasza kadra mogła się zmierzyć z przeciwnikiem przypominającym stylem gry naszych mundialowych rywali – powiedział Cezary Kulesza.

Wcześniej reprezentacja Polski zagra w Lidze Narodów. Najpierw 22 września rywalem Polaków będzie Holandia, a trzy dni później Walia.

Zobacz również: Mistrzostwa świata 2022: mundial może zacząć się wcześniej

Komentarze