Mistrzostwa świata 2022: mundial może zacząć się wcześniej

Prezydent FIFA Gianni Infantino i emir Kataru Sheikh Tamim bin Hamad al-Thani
fot. PressFocus Na zdjęciu: Prezydent FIFA Gianni Infantino i emir Kataru Sheikh Tamim bin Hamad al-Thani

Mistrzostwa świata w piłce nożnej mogą zacząć się nieco wcześniej, niż planowano. Diario Ole podaje, że za takim rozwiązaniem jest FIFA, która zdecydowanie aprobuje rozwiązanie dotyczące tego, aby reprezentacja Kataru wzięła udział w meczu otwarcia.

  • Mistrzostwa świata startują za kilka miesięcy, tymczasem możliwe są zmiany w terminarzu turnieju
  • Diario Ole podaje, że FIFA jest za tym, aby mundial zaczął się dzień wcześniej
  • Piłkarska centrala jest za tym, aby pierwsze spotkanie turnieju odbyło się z udziałem gospodarza

Katar wystąpi w meczu otwarcia?

Mistrzostwa świata oficjalnie mają zacząć się 21 listopada. Turniej ma potrwać do 18 grudnia. Niewykluczone jednak, że mundial zacznie się odrobinę wcześniej. Diario Ole twierdzi, że mistrzostwa świata mogą zacząć się dzień wcześniej.

Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że pierwszy mundial na Bliskim Wschodzie w historii ma otworzyć starcie Holandii z Senegalem. Można jest jednak zmiana scenariusza.

Zobacz także:

Argentyńscy dziennikarze dotarli do wiadomości związanych z tym, że piłkarska centrala jest za tym, aby mistrzostwa świata otworzył bój z udziałem Kataru i Ekwadoru. Tym samym zgodnie z tradycją gospodarz turnieju wziąłby udział w meczu otwarcia.

Jasne jest jednak, że FIFA nie może sama podejmować tego typu decyzji. Aby zmiana terminarza turnieju mogła mieć, to zgodę muszą wyrazić przedstawiciele Biura Rady FIFA. Składa się ono ze sterników sześciu konfederacji piłkarskich.

Mundial w Katarze będzie ostatnim, w którym udział wezmą 32 zespoły. Od kolejnej tego typu imprezy na mistrzostwach świata rywalizować będzie 48 drużyn.

Czytaj więcej: Jesse Marsch nie wykluczył odejścia reprezentanta Polski

Komentarze