Solskjaer odrzucił ofertę poprowadzenia reprezentacji Iranu

Ole Gunnar Solskjaer
Pressfocus Na zdjęciu: Ole Gunnar Solskjaer

Ole Gunnar Solskjaer od czasu zwolnienia z Manchesteru United pozostaje bez pracy. Zgodnie z informacjami Santiego Aouny, Norweg otrzymał propozycję poprowadzenia reprezentacji Iranu. Były trener Czerwonych Diabłów nie zdecydował się jednak jej przyjąć.

  • Ole Gunnar Solskjaer od listopada zeszłego roku jest bez pracy
  • Były szkoleniowiec Manchesteru United otrzymał ofertę poprowadzenia reprezentacji Iranu
  • Norweg odrzucił możliwość poprowadzenia reprezentacji kraju Bliskiego Wschodu

Norweg widzi się bardziej w piłce klubowej

Ole Gunnar Solskjaer został w listopadzie 2021 roku zwolniony z posady trenera Manchesteru United. Czerwone Diabły spisywały się zdecydowanie poniżej oczekiwań, a zarząd postanowił winą za to obarczyć właśnie Norwega. Od tamtej pory pozostawał on bez pracy. Wydawało się, że 49-latek obejmie stery innej angielskiej drużyny, ale na spekulacjach się skończyło.

We wtorek Santi Aouna poinformował, że Norwegowi ofertę pracy złożyła Irańska Federacja Piłkarska. Zwolniła ona w poniedziałek z funkcji trenera kadry Dragana Skocicia. Decyzja ta została przyjęta ze zdziwieniem, z powodu zbliżających się Mistrzostw Świata, w których udział bierze Iran. Federacja postanowiła zaoferować to stanowisko Solskjaerowi. 

Norweg według mediów odrzucił możliwość poprowadzenia reprezentacji kraju Bliskiego Wschodu. 49-latek ma inne plany dotyczące przyszłości. Niewykluczone, że wkrótce obejmie on stery jednego z europejskich zespołów. Wobec odmowy reprezentacja Iranu wciąż pozostaje bez trenera na niecałe cztery miesiące przed początkiem mundialu.

Czytaj: Mancini: moim celem jest zdobycie mistrzostwa świata

Komentarze