Mecz Polska – Senegal przerwany z powodu burzy

Spotkanie reprezentacji Polski z Senegalem na mistrzostwach świata U-17 w Indonezji zostało przerwane z powodu złych warunków pogodowych.

Igor Orlikowski
IMAGO / Adrian Macias / Agencia-MexSport Na zdjęciu: Igor Orlikowski
  • Mecz Polski z Senegalem został wstrzymany z powodu złych warunków pogodowych
  • Nad stadionem w Indonezji zebrały się ciemne chmury i nadeszła burza
  • Biało-Czerwoni do 38. minuty przegrywają ze swoim rywalem 0:2

Pogoda nie sprzyja grze w piłkę, starcie Polski z Senegalem wstrzymane

Reprezentacja Polski we wtorek o godzinie 10:00 rozpoczęła swój drugi mecz na mundialu do lat 17, który odbywa się w Indonezji. Rywalem Biało-Czerwonych jest Senegal, który w 18. minucie objął prowadzenie za sprawą gola Idrissy Gueye.

W 30. minucie na tablicy wyników było już 2:0 dla zespołu z Afryki. Do własnej bramki piłkę skierował bowiem Dominik Szala. Niespełna dziesięć minut później spotkanie zostało jednak przerwane z powodu złych warunków atmosferycznych.

Sędzia zarządził wstrzymanie zawodów na nieokreślony czas, ponieważ nad Si Jalak Harupat Stadium zebrały się ciemne chmury, a w związku z tym należy spodziewać się obfitych opadów deszczu oraz burzy. Przypomnijmy, że z podobnego powodu przerwano również poprzednie starcie Polaków z Japończykami, które następnie dograno do końca i drużyna z Azji zdobyła zwycięskiego gola (1:0).

Aktualizacja: Mecz Polski z Senegalem wznowiono po kilkudziesięciu minutach, ale naszym piłkarzom nie udało się odwrócić losów rywalizacji. Spotkanie zakończyło się wygraną Lwów Terangi (4:1).