Louis van Gaal krytykuje organizację mundialu w Katarze

Sztab trenerski reprezentacji Holandii
Pressfocus Na zdjęciu: Sztab trenerski reprezentacji Holandii

Mistrzostwa Świata w Katarze jeszcze przed startem wzbudza wiele kontrowersji. Kwestionowano przede wszystkim miejsce i datę jego rozgrywania. Jednym z przeciwników organizacji mundialu w Katarze jest trener reprezentacji Holandii – Louis van Gaal.

  • Pomysł na organizację MŚ w Katarze miał wielu przeciwników
  • Jednym z nich jest Louis van Gaal
  • Holender uważa, że FIFA brała pod uwagę jedynie swoje korzyści finansowe

Katarczycy już zacierają ręce na myśl o mundialu

Według plotek, Katarczycy mieli przekonać działaczy FIFA, by ci zgodzili się na organizację Mistrzostw świata w ich kraju. Każda plotka zawiera jednak ziarnko prawdy. Za organizacją mundialu w tak egzotycznym kraju nie przemawiało zbyt wiele czynników. Jednym z nich na pewno były korzyści finansowe dla organizacji. 

Mimo to wybór Kataru na gospodarza mundialu wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Protestowali w trakcie eliminacji temu m.in.  Norwedzy. Swoje niezadowolenie głośno wyrażał Elton John. Niezadowolenia z decyzji FIFA nie kryło także wielu trenerów, a jednym z nich jest Louis van Gaal. Holender w jednym z ostatnich wywiadów w dosadnych słowach wypowiedział się na temat wyboru organizacji. 

To niedorzeczne, że mistrzostwa świata zostaną zorganizowane przez Katar. FIFA twierdzi, że chce rozwijać futbol w tym kraju. To g***o prawda – stwierdził dosadnie van Gaal.

Chodzi wyłącznie o pieniądze i interesy reklamowe. To jedyna rzecz, która ma znaczenie dla światowej federacji –dodał.

Reprezentacja Holandii awans wywalczyła sobie już kilka miesięcy temu. W trakcie najbliższego zgrupowania Oranje zmierzą się w meczach towarzyskich z Danią i Niemcami.

Czytaj też: Możliwy wielki powrót do reprezentacji Holandii

Komentarze