FIFA zatwierdziła rewolucyjną zmianę na mundial w Katarze

Gianni Infantino
Pressfocus Na zdjęciu: Gianni Infantino

26 nazwisk będzie mogło znaleźć się na liście powołanych do udziału w mistrzostwach świata, które zorganizuje Katar. Decyzję ogłosiła FIFA.

  • Tegoroczny mundial, który zorganizuje Katar, wiąże się ze sporymi zmianami
  • FIFA poinformowała o zwiększeniu limitu graczy powołanych na mistrzostwa świata
  • Na tegoroczny mundial trzeba zabrać minimum 23, a maksymalnie 26 graczy

Selekcjonerzy z dużym przywilejem

Mundial w Katarze rozpocznie się już za pięć miesięcy. Będzie to wyjątkowy turniej, ponieważ z powodu terminu, w którym zostanie rozegrany. Zamiast tradycyjnego czerwca, piłkarze o trofeum zawalczą na przełomie listopada i grudnia. Na tym jednak nie koniec zmian.

FIFA już kilka miesięcy temu miała na uwadze, że żyjemy w czasach epidemii Covid-19. Piłkarska centrala wpadła zatem na pomysł rozszerzenia listy zawodników, którzy będą mogli znaleźć się w ostatecznym gronie powołanych. Dawniej były to maksymalnie 23 nazwiska. W przypadku mundialu w Katarze lista została rozszerzona o trzy nazwiska.

Większa liczba piłkarzy możliwych do powołania to komfort przede wszystkim dla najlepszych reprezentacji, które mają szerokie grono chętnych do bycia w kadrze. Przywilej ten przyda się również Czesławowi Michniewiczowi. Opiekun biało-czerwonych podczas wizyty w Kanale Sportowym przyznał, że planuje zabrać po dwóch zawodników na każdą pozycję, choć napastników ma być czterech. Selekcjoner polskiej kadry może też powołać czterech bramkarzy.

Czytaj także: Tekst Szymona Jadczaka, czyli dlaczego Michniewicz mógł odetchnąć z ulgą, choć nie powinien

Komentarze