FIFA rozważa kolejną kontrowersyjną zmianę na czas mundialu

Gianni Infantino
Pressfocus Na zdjęciu: Gianni Infantino

Jak donosi Corriere dello Sport, FIFA planuje wprowadzenie kontrowersyjnych zmian w meczach Mistrzostw Świata w Katarze. Organizacja rozważa wydłużenie regulaminowego czasu trwania meczów z 90 do 100 minut. Pomysł ten nie jest na razie w fazie wdrażania, ale możemy domyślać się, że nie zostanie pozytywnie odebrany przez trenerów, czy piłkarzy.

  • Organizacja mundialu w Katarze wzbudza wiele kontrowersji
  • FIFA ma nowy pomysł, który zakłada wydłużenie meczów na MŚ z 90 do 100 minut
  • Takie rozwiązanie proponuje Gianni Infantino

Piłkarze zdecydowanie za mało jeszcze harują na boisku

21 listopada nastąpi oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Świata w Katarze. Organizacja mundialu po raz pierwszy w historii w kraju arabskim wzbudza wiele kontrowersji, zaczynając już od samego miejsca jego rozgrywania. Narzekało na to wielu trenerów, w tym Louis van Gaal, a reprezentacja Norwegii chciała nawet bojkotować Mistrzostwa. Wątpliwości wzbudzała także kwestia poszanowania praw człowieka w kraju arabskim, oraz infrastruktura w miastach-gospodarzach zawodów. 

Czytaj też: Louis van Gaal krytykuje organizację mundialu w Katarze

Według dziennika Corriere dello Sport, FIFA znów może zaszokować w kontekście zbliżającego się mundialu. Organizacja rozważa przedłużenie regulaminowego czasu meczów na mundialu do 100 minut. Podyktowane jest to założeniami, że w trakcie meczu jest wiele przerw, podczas których skraca się realny czas rozgrywki, czy dokładniej “operowania przez zawodników piłką”. FIFA uważa, że dzięki wydłużeniu spotkań o 10 minut ten aspekt uległby poprawie, a kibice zgromadzeni na stadionie mogliby cieszyć się spektaklem nieco dłużej.

Pomysł ma pochodzić bezpośrednio od Gianniego Infantino. Aby został wcielony w życie, najpierw musiałby uzyskać akceptację IFAB – organu decydującego odnośnie zmian w regulaminie piłki nożnej. W przeszłości rozważano także wprowadzenie do futbolu rozwiązań znanych z meczów rugby. Podczas nich, w trakcie przerw w grze od razu zatrzymywany jest zegar odliczający czas spotkania. 

Czytaj też: Legenda Meksyku ocenia szanse Polaków na mundialu

Komentarze