FIFA bliska zaakceptowania nowego formatu MŚ. 104 mecze na mundialu!

Wiele wskazuje na to, że już niedługo FIFA potwierdzi nowy format Mistrzostw Świata 2026. Turniej ma zostać rozszerzony aż do 104 meczów rozegranych w ciągu 39 dni.

Argentyna - Francja (Mistrzostwa Świata 2022)
PressFocus Na zdjęciu: Argentyna - Francja (Mistrzostwa Świata 2022)
  • Mistrzostwa Świata 2026 bez wątpienia będą wyjątkowe
  • W kolejnym mundialu weźmie udział 48 drużyn
  • FIFA ma zatwierdzić nowy format zmagań

Mistrzostwa Świata 2026 będą wyjątkowe

Mundial 2026 okaże się historyczny pod względem liczby rozegranych spotkań. Już dzisiaj na posiedzeniu Rady FIFA, organizowanym w stolicy Rwandy, Kigali, zostanie zatwierdzona decyzja o zmianie formatu kolejnych Mistrzostw Świata. Wydarzenie organizowane przez Kanadę, Meksyk i Stany Zjednoczone, będzie nie tylko największym turniejem, z 48 drużynami biorącymi udział w zmaganiach, ale także najdłuższym.

Nowy format ma obejmować 12 czterozespołowych grup. Do dalszej fazy, oprócz dwóch najlepszych ekip z każdej grupy, awansuje także osiem najlepszych drużyn z trzecich miejsc, co ma zapewnić emocje w każdym starciu pierwszego etapu rywalizacji na MŚ.

Na mundialu w 2026 roku zobaczymy łącznie aż 104 spotkania, które zostaną rozegrane w 16 miastach-gospodarzach. O najważniejsze trofeum futbolu powalczy 48 reprezentacji, w tym 16 ekip z Europy.

Komentarze