El. MŚ: Wysoka wygrana Peru

MŚ 2018
Na zdjęciu: MŚ 2018

Z walki o wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji nie rezygnują reprezentanci Peru, którzy pokonali dziś wysoko na wyjeździe Paragwaj, choć do przerwy prowadzili gospodarze. Wynik meczu w dziesiątej minucie otworzył Riveros, ale po zmianie stron cztery gole zdobyli goście z Peru. Na listę strzelców kolejno wpisali się Ramos, Flores, Cueva i Benitez (gol samobójczy).

Do dwóch zmian doszło w wyjściowej jedenastce Paragwaju, względem wygranego meczu z Argentyną – Villara i Almirona zastąpili Barreto i Santander. Także dwie korekty po porażce z Chile zarządził trener Gareca – miejsca Lobatona i Avili zajęli Yotun oraz Carrillo.

W dziewiątej minucie gry po raz pierwszy zaatakowali gospodarze, ale po dośrodkowaniu z prawej flanki niecelnie główkował Santander. Minutę później Paragwaj prowadził już 1:0 – Santander utrzymał futbolówkę w narożniku boiska i zagrał w pole karne do Riverosa, który idealnie przymierzył tuż sprzed linii szesnastki, pozostawiając Gallesego bez najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

W kolejnych minutach przebudzili się Peruwiańczycy – najpierw silny strzał Cuevy zdołał odbić Barreto, a kilka minut później po uderzeniu Floresa futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy po sporym zamieszaniu w polu karnym piłka spadła jeszcze pod nogi Tapii, którego strzał z ostrego kąta odbił Barreto.

Tuż po przerwie furę szczęścia mieli gospodarze – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, główkę Guerrero odbił przed siebie Barreto, poprawka 32-letniego piłkarza Flamengo wylądowała na słupku, a dobijający Moreira trafił w ustawionego przed linią bramkową bramkarza.

W 49. minucie było już jednak 1:1 – dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony boiska posłał Yotun, a celną główką popisał się Ramos. Osiem minut później, po dośrodkowaniu z prawej flanki piłka trafiła do zamykającego akcję Beniteza, który nieźle złożył się do uderzenia, ale posłał futbolówkę nad bramką.

Dwadzieścia minut przed końcem, Peruwiańczycy objęli prowadzenie. Po fatalnym błędzie Moreiry z piłką popędził Cueva, który wyłożył futbolówkę do Floresa, a ten posłał ją do pustej bramki. W 79. minucie było już 3:1 dla podopiecznych trenera Gareci – Cueva najpierw szczęśliwie utrzymał się przy piłce po próbie wybicia jej przez Barreto, potem minął bramkarza i płaskim strzałem ulokował ją w siatce.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, futbolówka ponownie zatrzepotała w siatce gospodarzy. Po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Floresa, po którego nieudanym uderzeniu piłkę do własnej siatki skierował Benitez.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Peru ma na swoim koncie 14 punktów i do czwartego w tabeli Ekwadoru traci zaledwie trzy oczka. Paragwaj wciąż ma jednak w swoim dorobku o jeden punkt więcej, niż podopieczni trenera Gareci. W następnej kolejce Peruwiańczycy zmierzą się z rozpędzoną Brazylią, a Paragwaj powalczy o punkty w Boliwii.

Paragwaj – Peru 1:4 (1:0)
1:0 Riveros 10′