El. MŚ: USA zatrzymane, zwycięstwo Meksyku

Stany Zjednoczone
Na zdjęciu: Stany Zjednoczone

W nocy z wtorku na środę rozegrano drugą kolejkę czwartej rundy eliminacji Mistrzostw Świata Rosja 2018 w strefie CONCACAF. Małą niespodziankę sprawił Trynidad i Tobago, który urwał punkt Stanom Zjednoczonym.

GRUPA A

Liderem grupy A po dwóch kolejkach pozostaje Meksyk, który pokonał na wyjeździe Honduras 2:0. Sympatycy El Tri na pierwszego gola swoich ulubieńców czekali do 67. minuty, kiedy to strzałem z 16 metrów bramkarza Hondurasu pokonał Corona. Drugiego gola dołożył pięć minut później Damm, który uderzył z ostrego kąta nad interweniującym Valladaresem. Co ciekawe, zarówno Corona, jak i Damm, pojawili się na placu gry po zmianie stron. Corona do siatki trafił cztery minuty po wejściu na boisko, a Damm zaliczył trafienie po dwóch minutach. W drugim spotkaniu pomiędzy Salwadorem a Kanadą, kibice nie doczekali się bramek.

Honduras – Meksyk 0:2 (0:0)
0:1 Corona 67′
0:2 Damm 72′

Salwador – Kanada 0:0

GRUPA B

Drugie zwycięstwo na tym etapie eliminacyjnej kampanii zanotowała Kostaryka, która pokonała na wyjeździe Panamę 2:1. Wszystkie bramki padły w drugiej odsłonie meczu, w przeciągu zaledwie pięciu minut. W 66. minucie w podbramkowym zamieszaniu najsprytniejszy okazał się Bryan Ruiz, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Urena, który uderzeniem po ziemi zza pola karnego pokonał Penedo. W 71. minucie gola kontaktowego zdobył Tejada, który uderzeniem z 12 metrów wykończył składną akcję gospodarzy, ale było to wszystko, na co stać było tego dnia Panamczyków. W drugim spotkaniu, trzy punkty Jamajczykom w konfrontacji z Haiti zapewnił w 62. minucie Donaldson.

GRUPA C

W pierwszym meczu grupy C, Gwatemala bez problemów rozprawiła się z outsiderem, reprezentacją Saint Vincent i Grenadyny. Gwatemalczycy zaaplikowali rywalom cztery bramki, równomiernie po dwie w każdej połowie. Bezbramkowym remisem zakończyło się za to spotkanie w Port of Spain, gdzie Trynidad i Tobago zdołał zatrzymać faworyzowane Stany Zjednoczone.

Saint Vincent i Grenadyny – Gwatemala 0:4 (0:2)
0:1 de Leon 23′
0:2 M. Lopez 32′
0:3 D. Lopez 48′
0:4 Tinoco 81′

Trynidad i Tobago – Stany Zjednoczone 0:0

Do kolejnej, finałowej fazy eliminacji, awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Ze strefy CONCACAF bezpośrednio na mundial pojadą trzy reprezentacje, a czwarta powalczy w interkontynentalnym barażu.