El. MŚ: Starcie gigantów na remis

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Argentyna zremisowała z Brazylią 1:1 (1:0) w 102. odsłonie Superclasico Sudamericana w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018. Albicelestes wyszli na prowadzenie w 34. minucie po golu Lavezziego, ale w drugiej połowie punkt zespole Dungi zapewnił Lucas Lima. Canarinhos w końcówce musieli radzić sobie w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Davida Luiza.

Już w pierwszych minutach obrońcy Canarinhos mieli spore problemy z upilnowaniem Di Marii, który posłał dwie groźne centry już w początkowych pięciu minutach. W 23. minucie silny strzał zza pola karnego oddał Banega, ale futbolówka powędrowała nad poprzeczką.

Nieco ponad dziesięć minut później, Albicelestes objęli prowadzenie, zatrzymując równocześnie bramkową posuchę po 311 boiskowych minutach bez gola w spotkaniu o stawkę. Di Maria zagrał prostopadle na prawą flankę do Higuaina, napastnik Napoli posłał fantastyczną piłkę w środek pola karnego, gdzie Lavezzi urwał się obrońcom i z siedmiu metrów pokonał Alissona. Canarinhos próbowali odpowiedzieć w 41. minucie, ale po dośrodkowaniu Williana z rzutu wolnego, minimalnie za wysoko główkował David Luiz.

Druga połowa mogła świetnie rozpocząć się dla podopiecznych Gerarda Martino – w 47. minucie po podaniu Otamendiego w dogodnej sytuacji znalazł się Banega, którego pierwszy strzał zablokował Dani Alves, a przy dobitce, Alissona uratował słupek. W 59. minucie Canarinhos doprowadzili do wyrównania – z prawego skrzydła “zewnętrzniakiem” dośrodkował Dani Alves, piłka po strzale głową wprowadzonego kilka minut wcześniej Douglasa Costy ostemplowała poprzeczkę, a ze skuteczą dobitką pospieszył Lucas Lima.

W kolejnych fragmentach Superclasico, obie drużyny miałe spore problemy ze stwarzaniem podbramkowych sytuacji. Bliżej szczęścia byli jednak Brazylijczycy, ale z próbami Neymara i Douglasa Costy poradził sobie Romero. Trener Albicelestes widząc niemoc swoich piłkarzy w ofensywnej tercji, wprowadził na boisko Lamelę i Dybalę w miejsca Banegi i Higuaina.

W 86. minucie po trybunach El Monumental przetoczył się jęk zawodu, po tym jak po dośrodkowaniu Biglii, niecelnie głową uderzył Otamendi. Trzy minuty później sędzia Arias wyrzucił z boiska Davida Luiza, który po brzydkim faulu na Biglii otrzymał drugą żółtą kartkę. Ostatnie sekundy upłynęły więc pod dominacją Argentyny, ale rezultat nie uległ już zmianie.

Brazylijczycy z czterema punktami po trzech kolejkach zajmują czwartą lokatę, natomiast pozostająca bez wygranej Argentyna jest przedostatnia i wyprzedza tylko Wenezuelę, która nie zdobyła jeszcze punktu.

Argentyna – Brazylia 1:1 (1:0)
1:0 Lavezzi 34′
1:1 Lucas Lima 59′