El. MŚ: Pewna wygrana Ekwadoru

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

W drugim spotkaniu 12. kolejki eliminacji Mistrzostw Świata w strefie CONMEBOL, Ekwador pokonał Wenezuelę 3:0 (0:0) po trafieniach Miny, Bolanosa i Ennera Valencii. Podopieczni trenera Quinterosa po szóstym zwycięstwie w eliminacyjnej kampanii awansowali, przynajmniej na kilka godzin, na trzecią lokatę w tabeli.

W pierwszych minutach groźniejsze sytuacje stwarzali sobie piłkarze La Vinotinto. W 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Rincon, ale płaskie uderzenie wybronił Dreer. Gospodarze odpowiedzieli dwie minuty później, ale Ibarra nie trafił z ostrego kąta w światło bramki. Chwilę później niecelnie z dwunastu metrów uderzał jeszcze Caicedo.

Sześć minut po przerwie gospodarze objęli prowadzenie – Bolanos dośrodkował z prawej strony pola karnego, a celną główką z pięciu metrów, Hernandeza pokonał Mina. W 71. minucie gospodarze mieli świetną okazję na podwyższenie wyniku, ale po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego, strzał Caicedo odbił Hernandez.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gospodarze przypieczętowali zdobycie trzech punktów. Ibarra rozprowadził piłkę na prawą stronę pola karnego do Ennera Valencii, ten zgrał ją wzdłuż linii bramkowej, a z kilku metrów do siatki skierował ją Bolanos.

W 86. minucie gospodarze prowadzili już 3:0. Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę – Bolanos zagrał z prawego skrzydła do Ibarry, ten odegrał ją do Ennera Valencii, a zawodnik Evertonu posłał futbolówkę do siatki obok Hernandeza.

Ekwador odniósł tym samym szóste zwycięstwo podczas tych eliminacji i awansował na trzecie miejsce w eliminacyjnej tabeli. W następnej kolejce Ekwador podejmie Paragwaj, natomiast Wenezuela zmierzy się z Peru.

Ekwador – Wenezuela 3:0 (0:0)