El. MŚ: Paragwaj lepszy od Boliwii

MŚ 2018
Na zdjęciu: MŚ 2018

W jednym ze spotkań czwartej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata Rosja 2018 w strefie CONMEBOL, Paragwaj pokonał Boliwię 2:1 (0:0). Losy meczu rozstrzygnęły się pomiędzy 60., a 65. minutą – w 60. minucie Boliwijczycy objęli prowadzenie po strzale Duka, dwie minuty poźniej wyrównał Lezcano, a po kolejnych trzech minutach, komplet punktów gospodarzom zapewnił Barrios.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację, trzeba było poczekać do 38.minuty, kiedy to po silnym uderzeniu Gonzaleza z ostrego kąta, futbolówka odbiła się od poprzeczki. W końcówce pierwszej odsłony okazję po rzucie wolnym miał jeszcze da Silva, ale kapitan gospodarzy posłał piłkę wysoko nad bramką.

Po zmianie stron wciąż groźniejszą stroną byli Paragwajczycy – w 51. minucie próbował Lezcano, ale uderzenie na wślizgu z ośmiu metrów, powędrowało ponad bramkę Vaci. Pomimo naporu gospodarzy, to Boliwijczycy otworzyli wynik w Assuncion. W 60. minucie gry, podopieczni trenera Baldivieso wyprowadzili szybką kontrę, którą silnym uderzeniem z dystansu wykończył Duk. Piłka przeszła jeszcze po rękach Silvy, odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Paragwaj odpowiedział jednak błyskawicznie, albowiem już w 62. minucie było 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i ogromnym zamieszaniu w szesnastce Boliwii, piłkę do bramki z kilku metrów wepchnął Lezcano. W Assuncion dosłownie rozwiązał się worek z bramkami i po kolejnych trzech minutach prowadził Paragwaj. Z prawego skrzydła dośrodkował Gonzalez, a z kilku metrów celną główką popisał się Barrios.

W 76. minucie dublet ustrzelić mógł Lezcano, ale strzelec pierwszego gola dla Paragwaju nie trafił czysto w piłkę i posłał ją z dziewięciu metrów obok bramki. Dziesięć minut później Paragwaj musiał radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Aguilar. W ostatnich sekundach z dystansu wyrównać próbował jeszcze Veizaga, ale przytomnie do boku futbolówkę zbił Silva.

Paragwaj odniósł drugie zwycięstwo w eliminacjach i wskoczył na czwartą pozycję. Boliwia z trzema porażkami na koncie zajmuje ósmą lokatę.

Paragwaj – Boliwia 2:1 (0:0)