El. MŚ: Ekwador wciąż niepokonany

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

Pierwsze punkty w trwających eliminacjach do Mistrzostw Świata Rosja 2018 stracił dziś liderujący przed startem piątej kolejki kwalifikacji w strefie CONMEBOL Ekwador, który po bramce w doliczonym czasie gry zremisował przed własną publicznością z Paragwajem 2:2 (1:1).

Już w pierwszej minucie gry groźnie zrobiło się pod bramką gości – na uderzenie ze sporej odległości zdecydował się Noboa, ale z problemami ze strzałem poradził sobie Villar. Paragwajczycy odpowiedzieli w siódmej minucie, ale niecelnie uderzał Benitez.

Ekwadorczycy objęli prowadzenie w 20. minucie – potężny strzał Noboy zza pola karnego ostemplował słupek, a ze skuteczną dobitką pospieszył Enner Valencia. Cztery minuty później minimalnie niecelnie z rzutu wolnego uderzył Cazares, a w 30. minucie niewiele pomylił się Antonio Valencia.

Siedem minut przed przerwą dość niespodziewanie do gry wrócili podopieczni trenera Diaza. Fantastyczną prostopadłą piłkę między obrońców posłał Ortigoza, futbolówkę obok interweniującego Domingueza w środek pola karnego zgrał Benitez, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Lezcano.

Niespełna kwadrans po przerwie Paragwaj prowadził już 2:1 – po dalekim wybiciu ze strefy obronnej nieporadność Achiliera i Erazo wykorzystał Lezcano, który silnym uderzeniem po dalszym słupku drugi raz pokonał Domingueza. W 72. minucie bliski wyrównania był najlepszy dzisiejszego dnia w zespole Ekwadoru Noboa, ale piłkarz rosyjskiego FK Rostów drugi raz obił słupek bramki Villara, tym razem po uderzeniu przewrotką.

W końcówce gospodarze zepchnęli Paragwajczyków do głębokiej defensywy i w drugiej minucie doliczonego czasu gry dopięli swego. Znów świetnym zagraniem popisał się Noboa, który wypatrzył w polu karnym Menę, a 18-latek sprytnie przerzucił futbolówkę nad wychodzącym z bramki Villarem, zapewniając swojej drużynie jeden punkt.

Podopieczni trenera Quinterosa po fantastycznym starcie i zdobyciu kompletu punktów w pierwszych czterech meczach zostali dziś zatrzymani przez Paragwajczyków. Pomimo straty punktów, bez względu na wyniki innych spotkań, Ekwador pozostanie na pierwszym miejscu po zakończenie tej tury rozgrywek.  Paragwaj jest aktualnie trzeci, ale może jeszcze stracić tę pozycję.

Ekwador – Paragwaj 2:2 (1:1)
1:0 E. Valencia 20′
1:1 Lezcano 38′
1:2 Lezcano 59′
2:2 Mena 90+2′