Deschamps wierzy w występ gwiazdy na mundialu

Didier Deschamps
PressFocus Na zdjęciu: Didier Deschamps

Udział Paula Pogby w nadchodzących mistrzostwach świata 2022 w Katarze jest wątpliwy z powodu poważnej kontuzji, ale selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps jest przekonany, że pomocnik zdąży wrócić do gry na czas.

  • Wciąż nie ma pewności, czy Paul Pogba zagra na mundialu w Katarze
  • Francuz zmaga się z poważną kontuzją kolana, która może wykluczyć go z gry nawet do końca tego roku
  • Didier Deschamps wierzy jednak, że jego kluczowy zawodnik zdąży wyzdrowieć przed rozpoczęciem się mistrzostw świata

Paul Pogba walczy z czasem

Paul Pogba po powrocie do Juventusu na zasadzie wolnego transferu z Manchesteru United bardzo szybko doznał poważnego urazu, który w najgorszym wypadku może spowodować, że Francuz wróci do gry dopiero w przyszłym roku.

Jednak w wywiadzie dla Le Parisien Didier Deschamps przyznał, że wierzy w występ Pogby na tegorocznym mundialu w Katarze. – Jego udział w mundialu nie podlega dyskusji – zapewnił selekcjoner Les Blues.

Zawodnik Juventusu nie zdecydował się na operację łękotki, wybierając alternatywną metodę leczenia, dzięki której na boisko będzie mógł wrócić za kilka tygodni zachowując szanse na występ na mistrzostwach świata.

– Mówimy o ważnych graczach – powiedział Deschamps o obecnej sytuacji Pogby i N’Golo Kante. – Są kluczowi, mają duże doświadczenie, są liderami. Ważne jest, aby byli razem z nami, ale nigdy nie możemy być pewni. Dlatego musimy upewnić się, że nasi młodzi gracze są gotowi. Oczywiście jestem w kontakcie z Paulem i w tej chwili nie ma wątpliwości w jego udział na mundialu.

Od dawna krążą pogłoski, że Zidane wkrótce może zastąpić Deschampsa w roli selekcjonera reprezentacji Francji. – Zawsze stawiałem Francję ponad mną, drużyna jest ponad wszystkim innym – odpowiedział bardzo wymijająco Deschamps.

Zobacz również: Milan wznowił rozmowy ws. zawodnika Chelsea

Komentarze