Znany trener blisko Lille

Paulo Fonseca
fot. PressFocus Na zdjęciu: Paulo Fonseca

Paulo Fonseca jest blisko powrotu na ławkę trenerską. Dziennikarz Fabrizio Romano podaje, że Portugalczyk może wkrótce przejąć stery nad Lille.

  • Paulo Fonseca może wkrótce wrócić do pracy w roli trenera
  • Dziennikarz Fabrizio Romano twierdzi, że Portugalczyk jest blisko Lille
  • Obie strony są w trakcie zaawansowanych rozmów w sprawie podpisania umowy

Fonseca może zakotwiczyć w Ligue 1

Paulo Fonseca od momentu rozstania z Roma pozostawała bez pracy. Portugalski szkoleniowiec łączony był z różnymi klubami, ale ostatecznie żadnego porozumienia nie osiągnął.

Tymczasem najnowsze doniesienia Fabrizio Romano sugerują, że Fonseca może przejąć stery nad Lille. Francuski klub prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie zatrudnienia 49-latka.

“Lille prowadzi zaawansowane rozmowy z Paulo Fonseką, widząc w nim nowego trenera pierwszej drużyny. Pozostało jeszcze kilka szczegółów do omówienia, ale porozumienie jest coraz bliższe” – napisał znany żurnalista na Twitterze.

Portugalski szkoleniowiec Romę prowadził w 101 meczach, notując w nich 53 zwycięstwa, 20 remisów i 28 porażek. Fonseca największe sukcesy osiągał z kolei jako trener Szachtara Donieck, wygrywając z tą ekipą trzy razy mistrzostwo Ukrainy i trzy razy Puchar Ukrainy.

49-latek znany jest z tego, że preferuje ustawienie 3-4-2-1. Nowa kampania Ligue 1 ma natomiast wystartować już 6 sierpnia. Nie ogłoszono jednak jeszcze terminarzu meczów.

Czytaj więcej: Agent Zidane’a skomentował plotki o porozumieniu trenera z PSG

Komentarze