Turcy przybliżyli Lille do mistrzostwa, kapitalny gol Celika

Piłkarze Lille OSC

Lille OSC pokonało OGC Nice w spotkaniu 35. kolejki Ligue 1. Podopieczni Christophe’a Galtiera wygrali 2:0, a do triumfu poprowadził team ze Stade Pierre-Mauroy duet tureckich piłkarzy, czyli Burak Yilmaz oraz Zeki Celik. Obaj podzielili się łupem bramkowym.

Burak Yilmaz prowadzi Lille do mistrzostwa

Lille OSC przystępowało do starcia, będąc za plecami Paris Saint-Germain. Podopieczni Mauricio Pochettino wygrali swój sobotni boj 2:1 z Lens, co sprawiło, że tylko wygrana mogła przywrócić Les Dogues na pozycję lidera rozgrywek. Rywale nie zamierzali jednak ułatwiać zadania.

W pierwszej części gry zespołem dyktującym warunki na pewno byli gospodarze, ale zdołali sobie wypracować tylko jedną klarowną sytuację strzelecką. Na szczęście dla kibiców Lille to wystarczyło, aby ich pupile udali się na przerwę z jednobramkową zaliczką. Bramkę zdobył w 13. minucie Burak Yilmaz, który popisał się efektownym uderzeniem sprzed pola karnego.

Gol stadiony świata

W drugiej połowie wynik rywalizacji został ustalony w 56. minucie. Kapitalnym strzałem z mniej więcej 25 metrów popisał się Zeki Celik i ekipa Galtiera wykonała kolejny krok w kierunku mistrzowskiego tytułu. W kolejnych fragmentach rywalizacji bliski podwyższenia prowadzenia był Burak Yilmaz, ale w sytuacji oko z bramkarzem rywali w 64. minucie trafił w słupek. Tym samym Lille wygrało ostatecznie 2:0.

W następnej kolejce ligowej Les Dogues zmierzą się na wyjeździe z Lens. Tymczasem ekipa z Allianz Riviera stanie do rywalizacji na swoim stadionie z Brest.