Lille pozyskało następcę Osimhena. To snajper z Kanady

Lille OSC
Lille OSC

Lille OSC znalazło się już następcę Victora Osimhena, który przeniósł się do Napoli. Nowym zawodnikiem francuskiego klubu został Jonathan David, który do tej pory występował w belgijskim KAA Gent. 20-letni Kanadyjczyk podpisał z Lille pięcioletnią umowę. Według nieoficjalnych informacji, kwota transferu opiewa na 31,5 miliona euro, wliczając w to bonusy.

Czytaj dalej…

Lille pozyskało superstrzelca

David na europejskie boiska trafił na początku 2018 roku. Początkowo występował w rezerwach belgijskiego Gent, by do kadry pierwszego zespołu dołączyć przed sezonem 2018/19. Od tamtej pory rozegrał w jego barwach 83 oficjalne spotkania, zdobywając 37 bramek i notując 15 asyst.

Uwagę wielu europejskich klubów zwrócił na siebie przede wszystkim występami w ostatnim sezonie, w trakcie którego rozegrał 40 meczów we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich 23 bramki i dokładając do tego 10 asyst. David ma na swoim koncie również 12 występów i 11 bramek w seniorskiej reprezentacji Kanady.

– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy dziś powitać Jonathana Davida. To ogromny talent, który już w młodym wieku pokazał swój potencjał w lidze belgijskiej. Jest zawodnikiem o niesamowitych cechach fizycznych i umiejętnościach technicznym. Jest bardzo inteligentnym chłopakiem, który, czego jestem pewien, doskonale będzie pasował do stylu gry Lille i ligi francuskiej – powiedział dyrektor wykonawczy klubu Marc Ingla, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

David: To idealne miejsce dla mnie

– Jestem bardzo szczęśliwy. Nie mogłem się doczekać tego dnia, to wielka przyjemność zostać zawodnikiem Lille. Jest to bardzo dobry zespół z dobrymi zawodnikami. Chcę w nim grać i nadal się rozwijać. Uważam, że to dla mnie idealne miejsce. Jestem graczem, który wie, jak ustawić się na boisko. Lubię wykorzystywać moje umiejętności: w szczególności technikę i szybkość – powiedział zawodnik.

Komentarze