Legendarny trener rozpływa się nad Bułką. “Trudno, abym uważał inaczej”

Były selekcjoner reprezentacji Francji Raymond Domenech w rozmowie z Piotrem Koźmińskim na łamach portalu WP SportoweFakty pochwalił bramkarza Nicei - Marcina Bułkę.

Marcin Bułka
Obserwuj nas w
IMAGO / Jonathan Moscrop Na zdjęciu: Marcin Bułka
  • Raymond Domenech to we Francji legendarny szkoleniowiec
  • 71-latek cały czas śledzi rodzimą Ligue 1, gdzie jeszcze w 2021 roku prowadził FC Nantes
  • Uznany trener skierował ciepłe słowa pod adresem Marcina Bułki

“Nie da się tego nie docenić”

Raymond Domenech to legendarny trener, który w przeszłości był selekcjonerem reprezentacji Francji. 71-latek udzielił wywiadu Piotrowi Koźmińskiemu na łamach portalu “WP SportoweFakty”, w którym pochwalił Marcina Bułkę, czyli bramkarza sensacyjnego lidera tabeli – Nicei.

Uznany szkoleniowiec został zapytany, czy zaskoczyła go eksplozja formy polskiego golkipera w obecnej kampanii.

Tak. I to bardzo. W końcu mówimy o piłkarzu, który przed tym sezonem nie miał wielkiego doświadczenia w roli pierwszego bramkarza. Nie miał przez to dużej liczby rozegranych meczów. A biorąc to pod uwagę, aż taka eksplozja musi wzbudzać wielkie uznanie. Rozmawiamy o piłkarzu, który wygrywa nie tylko nagrody dla najlepszego gracza Nicei, najlepszego bramkarza ligi, ale i najlepszego piłkarza całej Ligue 1. Nie da się tego nie docenić – powiedział legendarny menedżer.

Piotr Koźmiński zapytał byłego trenera Olympique’u Lyon, czy Marcin Bułka to aktualnie najlepszy golkiper ligi francuskiej. – Trudno, abym uważał inaczej – tak brzmiała odpowiedź Raymonda Domenecha.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze