PSG – AS Monaco: koniec pięknej serii, Majecki rezerwowym

gracze PSG
PressFocus Na zdjęciu: gracze PSG

W spotkaniu Ligue 1 PSG wygrało u siebie z AS Monaco 2:0 (2:0). Radosław Majecki przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych gości. Dla podopiecznych Niko Kovaca to pierwsza porażka od 31 października tego roku.

• Wynik spotkania otworzył już w jedenastej minucie Kylian Mbappe
  • Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 pod koniec pierwszej połowy
  • W drugiej odsłonie rezultat nie uległ zmianie i paryżanie triumfowali dwoma golami

PSG za mocne dla Monaco

PSG mogło przegrywać z AS Monaco już po kilkudziesięciu sekundach. W dobrej sytuacji znalazł się Sofiane Diop, ale uderzył tylko w słupek bramki wicemistrzów Francji.

Ta niewykorzystana okazja szybko się zemściła. W jedenastej minucie z karnego nie pomylił się Mbappe i PSG objęło skromne prowadzenie na Parc des Princes.

Gospodarze jeszcze przed przerwą podwyższyli na 2:0. Paryżanie przeprowadzili szybką akcję, którą wykończył Mbappe. Asystował mu Lionel Messi.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy upłynęło pod znakiem przewagi PSG w posiadaniu piłki. W tym okresie wicemistrzowie Francji nie oddali jednak ani jednego celnego strzału na bramkę konkurentów.

W 71. minucie o swojego gola chciał pokusić się Messi. Argentyńczyk uderzył mocno, ale nie do końca precyzyjnie i bramkarz Monaco nie musiał interweniować.

Ostatecznie wynik tej konfrontacji już nie uległ zmianie i paryżanie triumfowali 2:0. Gospodarze są na pierwszym miejscu (45 punktów). Rywale zajmują ósmą lokatę (26 oczek).