Leo Messi przymierzył z rzutu wolnego [WIDEO]

Leo Messi

Leo Messi w obecnym sezonie wrócił do świetnej dyspozycji. W sobotnim starciu z Niceą Argentyńczyk trafił do siatki bezpośredniego z rzutu wolnego i wyprowadził Paris Saint-Germain na prowadzenie.

• Leo Messi wyprowadził PSG na prowadzenie w 29. minucie spotkania
  • Argentyńczyk popisał się precyzyjnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego
  • Mistrzowie Francji wygrywają z Niceą 1-0

Messi dopiął swego, Schmeichel bez szans

Po nieudanym poprzednim sezonie Leo Messi ponownie wszedł na bardzo wysoki poziom. W trwającej kampanii w samej Ligue 1 uzbierał już cztery bramki i siedem asyst, a w sobotę dołożył do swojego dorobku piąte trafienie.

Kilka tygodni temu reprezentant Argentyny był bliski bezpośredniej bramki z rzutu wolnego, lecz w spotkaniu z Olympique’em Lyon piłka zatrzymała się na spojeniu. Wówczas zabrakło szczęścia, ale w sobotę los się do niego uśmiechnął.

Paris Saint-Germain nie radziło sobie z Niceą najlepiej, a bezbramkowy remis utrzymywał się przez długi czas. W 29. minucie Messi podszedł do piłki ustawionej na 20. metrze i technicznym strzałem posłał piłkę w prawy róg bramki. Kasper Schmeichel nawet nie zareagował na trafienie wybitnego Argentyńczyka.

Mistrzowie Francji nie podwyższyli swojego dorobku w pierwszej połowie, zatem do szatni schodzili z wynikiem 1-0. Na ławce Nicei siedzi Marcin Bułka, który po raz kolejny przegrał rywalizację ze Schmeichelem.