Szczęśliwe zwycięstwo PSG, Rennes melduje się w czołówce – sobota z Ligue 1

PSG

Podsumowanie sobotnich zmagań 9. kolejki Ligue 1. Rennes wykorzystało grę w przewadze i pokonało Strasbourg 3-1, natomiast Paris Saint-Germain wygrało z Niceą 2-1. Ozdobą meczu była bramka Leo Messiego bezpośrednio z rzutu wolnego.

• Rennes pokonało Strasbourg i wskoczyło na piąte miejsce w tabeli
  • Paris Saint-Germain miało wiele problemów, ale finalnie wygrało z Niceą 2-1
  • Bramki dla paryżan zdobywali Leo Messi i Kylian Mbappe

Wyszarpane zwycięstwo PSG, Rennes pokazuje spory potencjał

W sobotę w Ligue 1 odbyły się tylko dwa spotkania. Na początku Strasbourg mierzył się na własnym terenie z Rennes. Dla gospodarzy mecz miał wyjątkowo niekorzystny przebieg, bowiem już w 19. minucie bramka Kevina Gameiro została anulowana. Kilka minut później bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Gerzino Nyamsi, w związku z czym do działania wzięli się goście. Rennes na prowadzenie wyszło jeszcze przed przerwą, a po zmianie stron szybko dołożyło dwa kolejne trafienia. Strasbourg był w stanie odpowiedzieć tylko golem honorowym, zdobytym z rzutu karnego w 72. minucie.

Wieczorem mogliśmy oglądać natomiast zmagania Paris Saint-Germain z Niceą. Marcin Bułka niestety ominął spotkanie z byłym klubem, bowiem Lucien Favre zdecydował się posadzić go na ławce. Wynik rywalizacji w 29. minucie otworzył Leo Messi, który przepięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego umieścił piłkę w prawym rogu bramki.

Na samym początku drugiej połowy Nicea odpowiedziała za sprawą Gaetana Laborde. Decydujące trafienie padło w 83. minucie. Bohaterem paryżan został Kylian Mbappe, który zapewnił zwycięstwo.

Wyniki 9. kolejki Ligue 1

Strasbourg – Rennes 1:3 (0:1)

72′ Diallo – 38′ Kalimuendo, 49′ Terrier, 61′ Gouiri

PSG – Nicea 2:1 (1:0)

29′ Messi, 83′ Mbappe – 47′ Laborde