Metz wciąż bez zwycięstwa, przełamanie Strasbourga

Jonathan Clauss
Pressfocus Na zdjęciu: Jonathan Clauss

Zakończyły się popołudniowe niedzielne mecze 4. kolejki Ligue 1. W wyjściowych składach swoich drużyn znaleźli się Karol Fila i Przemysław Frankowski. Angers pokonał Rennes 2:0, Clermont podzieliło się punktami z Metz (2:2), podobnie jak Lens z Lorient (2:2), a Strasbourg wygrał 3:1 z Brest.

Angers – Rennes 1:0

W pierwszej połowie dominowali piłkarze Angers. Nie oglądaliśmy do przerwy bramek, ale czerwoną kartkę otrzymał piłkarz Rennes – Bade. Była to bardzo dobra informacja dla gospodarzy. W drugiej połowie wykorzystali swoją przewagę. W 57. minucie błąd golkipera wykorzystał Sofiane Boufal, który dał swojej drużynie prowadzenie. Wynik rywalizacji ustalił na 2:0 w 88. minucie Mohamed-Ali Cho.

Clermont – Metz 2:2

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Metz, które po trzech kolejkach nie wygrało żadnego meczu. W 10. minucie arbiter po faulu Florenta Ogira przyznał rzut karny, a jedenastkę na bramkę zamienił Ibrahima Niane. Chwilę później samobójcze trafienie zanotował Desmas i Metz prowadziło już dwiema bramkami.

Lepiej zaczęło grać jednak Clermont. W 35. minucie gola kontaktowego zdobył Bayo. Natomiast po przerwie do wyrównania doprowadził Elbasan Rashani. Oba kluby próbowały jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie oglądaliśmy więcej bramek.

Lens – Lorient 2:2

Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Lens znalazł się Przemysław Frankowski. Gospodarze byli stroną dominującą i jako pierwsi objęli prowadzenie. W 24. minucie bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Jonathan Clauss. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo w 27. minucie uderzeniem z pierwszej piłki golkipera Lens pokonał pomocnik Lorient – Lauriente. Goście jeszcze przed przerwą zaczęli wygrywać. Uderzeniem w lewy dolny róg bramki gola zdobył Mocnonduit.

W drugiej połowie również nie brakowało emocji. W 70. minucie do wyrównania doprowadził Seko Fofana. Iworyjczyk tą bramką ustalił rezultat spotkania na 2:2. Przemysław Frankowski spędził na placu gry 67 minut.

Strasbourg – Brest 3:1

W wyjściowej jedenastce Strasbourga po raz kolejny znalazł się Karol Fila. Polski obrońca trzeci mecz z rzędu otrzymał żółtą kartkę. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Na listę strzelców wpisał się Sanjin Prcic. Brest odpowiedział bardzo szybko, ponieważ Cardona już w 26. minucie doprowadził do wyrównania. Tuż przed przerwą samobója strzelił Duverne i do przerwy Strasbourg prowadził 2:1.

Wynik rywalizacji na 3:1 został ustalony w 84. minucie przez Ludovica Ajorque. Karol Fila rozegrał w tej rywalizacji 71. minut i został zmieniony przez Le Marchanda. Dla Strasbourga jest to pierwszy komplet punktów w tym sezonie.