Reprezentacja Francji vs KFC? Sponsor straszy pozwem

Kylian Mbappe
fot. PresssFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Narasta konflikt wokół reprezentacji Francji wywołany przez Kyliana Mbappe, który odmówił wspólnej sesji zdjęciowej z resztą składu. Jak donoszą dziennikarze Daily Mail, wściekli z powodu postępowania napastnik PSG są sponsorzy Trójkolorowych, a w szczególności KFC. Przedsiębiorstwo ostrzega o możliwości zerwaniu umowy.

  • Kylian Mbappe odmówił w poniedziałek wzięcia udziału w sesji fotograficznej reprezentacji Francji
  • Napastnik chce mieć pełne prawa do swojego wizerunku i nie chce byc kojarzony z markami, które sponsorują kadrę
  • Jego działanie wzburzyło m.in. przedstawicieli KFC, którzy grożą reprezentacji Francji pozwem

Mbappe stwarza kolejne problemy kadrze

Kilka dni temu wokół reprezentacji Francji wybuchła spora afera medialna. Kylian Mbappe odmówił udziału we wspólnej sesji zdjęciowej z resztą kadry Trójkolorowych. Francuz stara się usilnie podkreślać swoją niezależność wizerunkową i nie chciał pojawiać się na zdjęciach z udziałem marek takich jak Coca-Cola i KFC.

Postawa Francuza nie tylko rozczarowała jego kolegów z reprezentacji, lecz również stanowiła pogwałcenie umów sponsorskich. To z kolei prowadzić może do jeszcze większych konsekwencji. Jak poinformowali dziennikarze Daily Mail, jeden ze sponsorów postanowił zagrozić reprezentacji Francji brakiem dalszego jej finansowania.

Mowa o KFC, które jest jednym z głównych sponsorów Trójkolorowych

“To problem między Federacją a Kylianem Mbappé. Nie nasz. Zapłaciliśmy za coś jasnego. W razie potrzeby będziemy dochodzić naszych praw. Po prostu przestaniemy płacić” – brzmi fragment oświadczenia przedsiębiorstwa. 

Czytaj też: Messi wciąż nie podjął rozmów z władzami PSG, kibice Barcelony mogą zacierać ręce

Komentarze